۹۵ درصد کسبه تهران مغازه‌های خود را بسته‌اند

فرمانده انتظامی تهران بزرگ:
۹۵ درصد کسبه تهران مغازه‌های خود را بسته‌اند

فرمانده انتظامی تهران بزرگ: ۹۵ درصد از کسبه تهران با هدف رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی، مغازه‌های خود را بسته‌اند.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ سردار حسین رحیمی گفت: پلیس پایتخت با بهره‌گیری از تمام امکاناتی که در اختیار دارد طی ۴۸ ساعت گذشته ۷۰۳ تیم را در بیش از ۵۰۰ نقطه تهران که شامل نقاط پرتردد و پر ازدحام، مبادی ورودی و خروجی، ایستگاه‌های مترو و بازار‌های شلوغ می‌شود، مستقر کرده است. تردد‌های شهری روز‌ها ۵۰ درصد و شب‌ها ۷۰ درصد کاهش یافته است.
استفاده از ماسک از درب منزل برای تمام شهروندان الزامی است

وی با اشاره به اینکه استفاده از ماسک از درب منزل برای تمام شهروندان الزامی است و کسانی که فاقد ماسک باشند، توسط دوربین‌های نظارتی و دوربین‌های البسه پلیس شناسایی و جریمه می‌شوند، گفت: در دو روز گذشته بیش از ۲ هزار و ۶۰۰ نفر از شهروندان فاقد ماسک توسط دوربین‌های پلیس شناسایی شدند که این افراد برای سیر مراحل قانونی در اختیار مقام قضایی قرار می‌گیرند.
۳۶ هزار پیامک اعمال جریمه ۲۰۰ هزار تومانی

فرمانده انتظامی تهران بزرگ با اشاره به اینکه طی ۲ شب گذشته بیش از ۳۶ هزار پیامک اعمال جریمه ۲۰۰ هزار تومانی برای شهروندانی که در ساعت منع تردد اقدام به رفت و آمد کرده بودند، ارسال شد، بیان کرد: در حوزه اصناف بیش از ۹۰ تیم از ماموران پلیس اماکن پایتخت به صورت دائم و روزانه کار نظارت بر این بخش را انجام می‌دهند.
خودرو‌های تک‌سرنشین جریمه نخواهند شد

رییس پلیس پایتخت افزود: پلیس با امام توان پای کار است و اقدامات ایجابی و تذکری سرلوحه کار پلیس است و در همین راستا طی ۲ روز گذشته تا به امروز بیش از ۱۳۴ هزار تذکر زبانی به شهروندانی که شیوه نامه‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند، داده شده است.
فرمانده انتظامی تهران بزرگ با اشاره به اینکه طرح استفاده از ماسک از درب منزل در حال اجراست، اما خودرو‌های تک‌سرنشین جریمه نخواهند شد، عنوان داشت:افرادی که پیاده اقدام به تردد می‌کنند و ماسک نمی‌زنند، تصویرشان با دوربین‌های نظارتی پلیس ثبت و جریمه می‌شوند.


3 آذر 1399 19:36
چاپ | ارسال به ديگران

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

به نظرشما کدامیک از گروه رشته های تحصیلی شانس بیشتری برای یافتن فرصت شغلی دارند؟