ضرورت آموزش پرستاران دیابت

مشاور رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران
ضرورت آموزش پرستاران دیابت

 مشاور رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران در امور زنان و خانواده گفت: آموزش پرستاران دیابت ضرورتی است که احساس می‌شود.
به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و سلامت گروه علمی فرهنگی هنری خبرگزاری صدا و سیما؛ دکتر وسکویی گفت: ایجاد چارچوب شفاف برای فعالیت پرستاران در جامعه و تقویت آموزش پرستاران نقش بسزایی در رویکرد کار تیمی و اهمیت به نقش تمام اعضای تیم در ارائه خدمات باکیفیت به جامعه دارد.
دکتر وسکویی، مشاور رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران در امور زنان و خانواده، در حاشیه میزگرد (وبینار) «رونمایی از پروژه آموزش پرستار دیابت» که شرکت نوو نورودیسک پارس از سه سال پیش طی جلسات گوناگون با مراجع ذی‌ربط پیگیر و حامی اجرای آن بود، بیان کرد: با توجه به اینکه افراد دیابتی همانند سایر بیماران مزمن در طول دوران بیماری، به دلایل متعدد درمان را رها می‌کنند، استفاده از روش‌های مختلف کنترل و پاسخگویی به بیماران مانند تله‌نرسینگ و مدل‌های جدید مراقبت مانند پرستار پیگیر می‌تواند در تداوم درمان و حمایت از بیمار مؤثر باشد.
وی در حاشیه این رویداد که هم‌زمان با هفته ملی دیابت و در راستای شعار فدراسیون بین‌المللی دیابت در سال ۲۰۲۰ مبنی بر اینکه «پرستاران در دنیای دیابت تغییر ایجاد می‌کنند» و همین‌طور اهمیت نقش پرستار در افزایش سطح کیفی و مراقبت از بیماران دیابتی، روز یکشنبه ۲۵ آبان به صورت مجازی برگزار شد، تصریح کرد: «دفاتر مشاوره و ارائه مراقبت پرستاری در منزل» مؤسسات مجوزداری هستند که می‌توانند در این زمینه فعالیت کنند. اما به دلیل تعرفه‌های غیر واقعی و نبود پوشش بیمه، امکان فعالیت و ارائه خدمات مناسب به بیماران مزمن و اقشار آسیب‌پذیر جامعه توسط این مراکز در حال حاضر مهیا نیست. از این رو ضروری است در این زمینه اقدام عاجل صورت بگیرد.


8 آذر 1399 14:36
چاپ | ارسال به ديگران

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

به نظرشما کدامیک از گروه رشته های تحصیلی شانس بیشتری برای یافتن فرصت شغلی دارند؟