جذب سرمایه‌گذار در شهرک‌های صنعتی قزوین ۱.۸ برابر رشد یافت

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی قزوین
جذب سرمایه‌گذار در شهرک‌های صنعتی قزوین ۱.۸ برابر رشد یافت

 مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی قزوین گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۴۶ سرمایه گذار در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان جذب شده‌اند که نشانگر رشد ۱.۸ برابری جذب سرمایه‌گذاران نسبت به مدت مشابه سال قبل است.
حمیدرضا خانپور روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در راستای جذب سرمایه گذار، ایجاد رونق اقتصادی، توسعه تولیدات ایرانی و اشتغال پایدار جوانان و کمک به تحقق شعار سال، شکرت شهرک های صنعتی استان قزوین در هشت ماهه سال جاری موفق به جذب ۱۴۶ سرمایه گذار در شهرک ها و نواحی صنعتی استان شده است، در حالی که این میزان در مدت مشابه سال گذشته ۸۰ قرارداد بود.
این مسوول یادآور شد: میزان سرمایه گذاری قراردادهای منعقده در سال جاری بیش از ۲۳ هزار میلیارد ریال است و با راه اندازی این طرحهای صنعتی زمینه امید به اشتغال و اشتغال پایدار چهار هزار و ۶۷۴ نفر فراهم خواهد شد.

رئیس هیات مدیره شرکت شهرک های صنعتی استان قزوین  با بیان اینکه طی سال‌های اخیر با وجود تنگناهای مالی موجود در کشور و تحریم‌ها با رشد سرمایه‌گذاری از حیث تعداد و میزان در شهرک‌های صنعتی استان قزوین روبه‌رو بوده‌ایم، افزود: بر همین اساس و با سرمایه‌گذاری‌های انجام شده در سال‌های اخیر، ۳۵ درصد اشتغال ایجاد شده در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان مربوط به دولت یازدهم و دوازدهم بوده است. 

خانپور در ادامه از قزوین به‌عنوان استانی پرجاذبه برای سرمایه‌گذاری های صنعتی نام برد و اظهار داشت: با گسترش شهرکهای صنعتی و سرمایه‌گذاری‌های انجام شده در زمینه ایجاد زیرساخت ها برای استقرار واحدهای تولیدی، زمینه و شرایط استقرار و ایجاد واحدهای صنعتی در جای جای این استان وجود دارد.  

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان قزوین یادآور شد: بیشترین حجم سرمایه‌گذاری‌های انجام شده در شهرک‌های صنعتی استان مربوط به شهرک‌های صنعتی تقاضا محور  لیا، کاسپین یک و ۲ (آبیک)، خرمدشت، حیدریه و آراسنج بوده است.

استان قزوین علاوه بر یک شهر صنعتی دارای ۱۳ شهرک و ۶ ناحیه صنعتی است.


9 آذر 1399 9:22
چاپ | ارسال به ديگران

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

به نظرشما کدامیک از گروه رشته های تحصیلی شانس بیشتری برای یافتن فرصت شغلی دارند؟