نخستین جشنواره طراحی لباس مشاغل کشور در قزوین برگزار می‌شود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قزوین:
نخستین جشنواره طراحی لباس مشاغل کشور در قزوین برگزار می‌شود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قزوین با اشاره به میزبانی این استان از نخستین جشنواره طراحی لباس مشاغل کشور با عنوان سیمای بهشت، گفت: فراخوان این رخداد فرهنگی-هنری منتشر شد.
به گزارش ایرنا، محمد حسین اسماعیلی روز یکشنبه با اعلام این خبر اظهار داشت: این جشنواره به شکل مجازی و با هدف ساماندهی مد و لباس در کشور و استفاده از الگوهای مناسب ایرانی-اسلامی در صنعت پوشاک و افزایش مشارکت عالمانه اهالی فرهنگ و هنر در موضوع مد و لباس برگزار می‌شود.

وی اظهار داشت: کمک به اهتلای استاندارد پوشاک ایرانی و کشف استعدادها و خلاقیت ها در زمینه البسه، ارتقای توانمندی های طراحان و تولیدکنندگان در زمینه  مد و لباس و تجاری سازی تولیدات ملی از دیگر اهداف برگزاری این جشنواره است که با مشارکت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قزوین و با همکاری کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور، بسیج اصناف و موسسه فرهنگی هنری خانه طراحان آیلار برگزار خواهد شد.

این مسوول گفت: بخش مسابقه اصلی این رخداد شامل طراحی و اجرای لباس مشاغل اداری زنان و مردان است و شرکت کنندگان می توانند از هرگونه مواد و تکنیکی برای خلق اثر استفاده کنند.

اسماعیلی افزود: بخش جنبی این جشنواره نیز شامل کارگاه های آموزش آنلاین و نمایشگاه مجازی و معرفی کتاب و همچنین مصاحبه با تولیدکنندگان مطرح کشور در زمینه پوشاک و معرفی آنان است.

وی اظهار داشت: علاقه مندان به شرکت در این جشنواره برای آشنایی با شرایط و معیارهای عمومی و تخصصی حضور در این رخداد می توانند به سایت این رخداد فرهنگی-هنری مراجعه کنند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین یادآور شد: فرصت ارسال آثار تا اول بهمن ماه داوری آثار رسیده به این جشنواره چهارم بهمن ماه امسال انجام می شود و به نفرات برتر جوایز نقدی به همراه لوح تقدیر تقدیم می شود.


9 آذر 1399 11:33
چاپ | ارسال به ديگران

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

به نظرشما کدامیک از گروه رشته های تحصیلی شانس بیشتری برای یافتن فرصت شغلی دارند؟