فروش محصولات دانش بنیان البرز ۳۵ برابر شد

رییس پارک علم و فناوری:
فروش محصولات دانش بنیان البرز ۳۵ برابر شد

 رییس پارک علم و فناوری البرز اعلام کرد که فروش محصولات شرکت های دانش بنیان و فناور این استان در دولت تدبیر و امید نسبت به قبل از سال ۹۲ حدود ۳۵ برابر شده است.
به گزارش بازارکار مهدی عباسی روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: طبق بررسی های آماری ،  فروش محصولات واحدهای فناور عضو پارک علم و فناوری درسال ۹۲  حدود ۲۰۰ میلیارد ریال بود که اکنون این میزان به ۶ هزار و ۳۲۰ میلیارد ریال رسیده است.
وی بیان داشت : تعداد شاغلان این شرکت ها قبل از روی کار آمدن دولت تدبیر و امید ۵۰ نفر بود که اکنون به یک هزارو۳۳۵ نفر افزایش یافته است.
عباسی یادآورشد:  پارک علم و فناوری البرز علاوه بر امکان فعالیت شرکت های کوچک و متوسط دانش بنیان و کارآفرین در یک محیط اقتصادی ، زمینه  لازم را برای  انتقال و توسعه فناوری تولید با ارزش افزوده بالا ، جذب سرمایه‌گذاری خارجی و ورود کارآفرینان و واحدهای صنعتی به بازارهای ملی و جهانی را فراهم می کند.
وی اظهار داشت:  همچنین پارک علم و فناوری البرز تاکنون بیش از ۱۸۰ شرکت فناور در حوزه های فنی و مهندسی، کشاورزی و منابع طبیعی علوم انسانی ،علوم پایه، سلامت، بهداشت و درمان مورد پذیرش و حمایت قرار داده است.
عباسی بیان داشت:  حدود ۳۰ درصد شرکت های فناور حوزه پارک علم و فناوری البرز را شرکت های دانش بنیان تشکیل داده و تعدادی دیگر در حال ثبت نام و احراز صلاحیت دانش بنیانی  هستند.
وی اضافه کرد: مراکز رشد وابسته یا همکار پارک علم و فناوری البرز با پذیرش هسته ها و واحدهای فناور در زمینه های تخصصی امکان گسترش ایده محوری و پرورش نوآوری‌های فناوران را ممکن می سازند که  در مجموع بیش از ۶۰ واحد فناور  پذیرش و حمایت  شده است.
پارک علم و فناوری البرز  به مساحت ۱۰۰ هکتار دارای ۱۳ واحد،  پژوهشکده و مرکز جهادی است.


11 آذر 1399 10:41
چاپ | ارسال به ديگران

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

به نظرشما کدامیک از گروه رشته های تحصیلی شانس بیشتری برای یافتن فرصت شغلی دارند؟