اینترنت اشیا پارک ملی گلستان امسال به بهره برداری می رسد

رئیس پارک ملی گلستان:
اینترنت اشیا پارک ملی گلستان امسال به بهره برداری می رسد

 رئیس پارک ملی گلستان گفت: سامانه حفاظت پارک ملی گلستان با استفاده از اینترنت اشیا و داده های فضایی با اعتبار ۶ میلیارد تومان تا پایان سال از سوی وزارت ارتباطات به بهره برداری می رسد.
مهدی تیموری در گفتگو با خبرنگار مهر اظهارکرد: سامانه حفاظت پارک ملی گلستان با استفاده از اینترنت اشیا و داده‌های فضایی با اعتبار ۶ میلیارد تومان تا پایان سال از سوی وزارت ارتباطات به بهره برداری می‌رسد.
وی توضیح داد که آتش سوزی یکی از مشکلاتی است که پارک ملی گلستان را تهدید می‌کند بنابراین سعی شد با به روزکردن و ارتقا تجهیزات خسارت‌های مالی و جانی در این منطقه به حداقل برسد.

تیموری گفت: این طرح به صورت پایلوت در مناطق پرخطر پارک اجرا شده که از نظر فنی و زمانی قابلیت آن را داشتند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود افزود: مجوز استخدام ۱۰ نفر هم برای حفاظت و محیط بانی از پارک ملی اخذ شده و استفاده از پتانسیل‌های مردمی و ظرفیت بسیج هم در دستور کار است.

رئیس پارک ملی گلستان بیان کرد: ۱۳ پایگاه محیط بانی با ۴۵ نیرو در پارک ملی گلستان فعال بوده و ۳۵ همیار محیط بان و ۲۷ آتش بان هم با این مجموعه همکاری می‌کنند.

تیموری گفت: در سال‌های اخیر تجهیز محیط بانان به امکانات جدید مانند دوربین چشمی و جی پی اس انجام شده و در زمینه تجهیز خودروها و ایجاد زیرساخت‌ها گام‌های برداشته شده است.


11 آذر 1399 12:15
چاپ | ارسال به ديگران

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

به نظرشما کدامیک از گروه رشته های تحصیلی شانس بیشتری برای یافتن فرصت شغلی دارند؟