۵۴ واحد صنعتی تملیک شده در قم به چرخه تولید بازگشتند

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری قم
۵۴ واحد صنعتی تملیک شده در قم به چرخه تولید بازگشتند

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری قم گفت: طی دوسال ۵۴ واحد صنعتی تملیک شده توسط بانکها در استان قم به چرخه تولید بازگشته اند.
به گزارش خبرگزاری صداوسیما؛ مرکز قم، مهرداد غضنفری معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری امروز در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان قم گفت: در ۲ سال گذشته از ۷۲ واحد تولیدی تنها ۱۸ واحد در تملک بانک‌ها قرار دارند که تا پایان سال تعیین تکلیف می‌شوند
استاندار قم نیز در این جلسه بر رفع موضوع تملیک واحد‌های صنعتی توسط بانک‌ها تاکید کرد و از مسئولان دستگاه‌های مربوطه خواست ظرف ۳ ماه آینده ، مشکل ۱۸ واحد تولیدی باقیمانده استان را تعیین تکلیف کنند.
سرمست با اشاره به برنامه ریزی‌ها برای تعیین تکلیف واحد‌های تولیدی تملکی در استان تا پایان سال از مدیران خواست با تشکیل کمیته‌ها و کارگروه‌های ویژه، واحد‌های باقی مانده در تملک بانک‌ها فعال شوند.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان هم از تصویب پرداخت ۱۸۶ میلیارد تومان تسهیلات سرمایه در گردش به واحد‌های تولیدی استان قم در این ستاد خبر داد.
سیجانی با اشاره به پرداخت تسهیلات از محل تبصره ۱۸ به ۴۲ طرح تولیدی گفت: با پرداخت تسهیلات از این محل باعث تثبیت و ایجاد اشتغال ۲۱۳۶ نفری منجر شده است.
وی افزود: از محل تسهیلات تبصره ۱۸ استان قم ۱۱۷ درصد از تسهیلات را جذب کرده که در کشور رتبه سوم جذب تسهیلات را به خود اختصاص داده است.


11 آذر 1399 13:22
چاپ | ارسال به ديگران

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

به نظرشما کدامیک از گروه رشته های تحصیلی شانس بیشتری برای یافتن فرصت شغلی دارند؟