۱۰ میلیارد ریال وام برای ١٠٠ نفر مشاغل خانگی در استان سمنان ایجاد کرد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان
۱۰ میلیارد ریال وام برای ١٠٠ نفر مشاغل خانگی در استان سمنان ایجاد کرد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان‌ گفت: پرداخت ۱۰ میلیارد و ۹۷۰ میلیون ریال تسهیلات مشاغل خانگی از ابتدای امسال تا آبان موجب اشتغالزایی برای ۱۰۰ نفر شد.
اسماعیل غنیان روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا، ابراز داشت: سهمیه استان سمنان از محل تسهیلات مشاغل خانگی برای امسال ۵٠ ‌میلیارد ریال است و تا کنون طرح‌هایی به ارزش ۴٨ میلیارد و ۹۴۴ میلیون ریال به بانک معرفی شد که به نوبت تسهیلات در حال پرداخت به متقاضیان است.
وی ادامه داد: بیشترین متقاضیان دریافت تسهیلات اشتغال خانگی در استان را زنان تشکیل می‌دهند که نشاندهنده نقش‌آفرینی زنان در عرصه کار و تولید است.
غنیان درباره روند اعطا تسهیلات مشاغل خانگی، بیان کرد: متقاضیان این تسهیلات باید پس از ثبت نام در سامانه ملی کارا و مراجعه به دستگاه مورد نظر، مدارک مورد نیاز را به منظور بررسی به دبیرخانه کارگروه اشتغال تحویل دهند.
وی اضافه کرد: فعالیت در زمینه صنایع دستی مانند قالیبافی، گلیم‌بافی، کشاورزی، خیاطی و کشت گیاهان دارویی، عمده درخواست‌ها برای دریافت تسهیلات اشتغال خانگی است.
غنیان بیان کرد: سال گذشته سهمیه استان سمنان از تسهیلات مشاغل خانگی ۵۶ میلیارد ریال بود که ۵۴ میلیارد و ۷۳۴ میلیون ریال در قالب تسهیلات پرداخت و برای ۴۸۲ نفر اشتغالزایی شد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان‌ گفت: یکی از راهبردهای اصولی برای تحقق رویکردجهش تولید و اشتغال پایدار، حمایت از کسب و کار خانگی با تکیه بر ظرفیت‌های بومی است و پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی به دلیل ارزان و کم‌هزینه‌ بودن و درآمدزایی بالا سال گذشته با استقبال مردم و به ویژه زنان مواجه شد.
سهمیه استان سمنان سال ۹۷ از تسهیلات مشاغل خانگی حدود ۱۱۲ میلیارد ریال بود که حدود ۹۲ درصد سهمیه اعتباری در قالب تسهیلات پرداخت شد.


12 آذر 1399 14:22
چاپ | ارسال به ديگران

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

به نظرشما کدامیک از گروه رشته های تحصیلی شانس بیشتری برای یافتن فرصت شغلی دارند؟