اختصاص ۳۰ میلیارد تومان به توسعه فعالیت‌های مراکز نوآوری

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی:
اختصاص ۳۰ میلیارد تومان به توسعه فعالیت‌های مراکز نوآوری

وزیر تعاون از اختصاص ۳۰ میلیارد تومان به توسعه فعالیت‌های مراکز نوآوری در تهران و شهرستان‌ها خبر داد و گفت: مراکز اندیشکده تعاون به ۲۲ مرکز افزایش می‌یابد.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، آقای محمد شریعتمداری، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مراسم افتتاح اندیشکده تعاون و مرکز نوآوری توسعه تعاون گفت: بسیار خوشحالیم که در یک نقطه عطف تاریخی قرار داریم و امروز اندیشکده تعاون و مرکز نوآوری توسعه تعاون را افتتاح می‌کنیم.
او با بیان اینکه حضور نمایندگان مجلس شورای اسلامی از جمله محمد پورابراهیمی و مهدی عیسی زاده و سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری نشان از اهمیت این موضوع دارد، تاکید کرد: در دوره مدیریت ستاری فعالیت شرکت‌های دانش بنیان اوج گرفت.
آقای شریعتمداری با بیان اینکه قانون اساسی ساختار اقتصادی ایران را به بخش دولتی، خصوصی و تعاونی تقسیم می‌کند، گفت: قانون اساسی تامین استقلال اقتصادی جامعه و ریشه کن کردن فقر و محرومیت را ناشی از فعالیت تعاونی می‌داند.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: با وجود همه تلاش‌هایی که انجام شده به نظر می‌آید نمره قبولی نداریم و همچنان شاهد تمرکز ثروت در جمع خاصی هستیم و دولت به عنوان کارفرمای بزرگ فعالیت می‌کند.
شریعتمداری با بیان اینکه فرهنگ اقتصاد ایران به تعاونی نزدیک‌تر است، گفت: امیدوارم در روز‌های باقی مانده دولت، مسیر تقویت تعاونی‌ها را ادامه دهیم تا با اوج قدرت به دولت بعدی واگذار شود.
او افزود: درحال حاضر ۱۱ مرکز اندیشکده تشکیل شده و ان شاءالله تا ۲۲ مرکز توسعه پیدا خواهد کرد.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه معمولا افتتاح، روز آغاز فعالیت یک نهاد است، گفت: اندیشکده فعالیت خود را آغاز کرده است و فقط به صورت رسمی افتتاح می‌شود.
وی افزود: امروز دو کار بسیار مهم در حوزه تعاون رقم می‌خورد که افق جدیدی را پیش روی تعاونی‌ها باز می‌کند. یکی "منتا" که در نوآوری بخشی و توسعه فعالیت تعاونی‌های نوآورانه به ما کمک می‌کند، یکی هم اندیشکده تعاون که با کمک جهاد دانشگاهی تاسیس شده و در یازده نقطه کشور در حال فعالیت است. تا پایان سال تعداد این تعاونی‌ها به ۲۲ نقطه افزایش پیدا می‌کند.
آقای شریعتمداری با بیان اینکه در این مرکز پنجره واحدی به وجود آمده که سازمان تامین اجتماعی، بانک توسعه تعاون و بخش مالیاتی در این مرکز حضور دارند تا خدمات ویژه‌ای به تعاونی‌ها ارایه دهند، ادامه داد: اعتباری با نرخ ۱۲ درصد در اختیار تعاونی‌ها قرار گرفته و همچنین با کمک سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری ۳۰ میلیارد تومان به توسعه فعالیت مراکز نوآوری در تهران و شهرستان‌ها اختصاص یافته است.


8 دی 1399 8:31
چاپ | ارسال به ديگران

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

به نظرشما کدامیک از گروه رشته های تحصیلی شانس بیشتری برای یافتن فرصت شغلی دارند؟