نخستن مرکز نوآوری بخش تعاون هرمزگان افتتاح شد

نخستن مرکز نوآوری بخش تعاون هرمزگان افتتاح شد

 اولین مرکز نوآوری بخش تعاون هرمزگان با حضور ویدیو کنفرانسی معاون علمی و فناوری رییس‌جمهور، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، رییس کمیسیون اقتصادی مجلس، رییس کمیسیون اجتماعی مجلس و مدیرکل تعاون و کار هرمزگان در شهرستان رودان آغاز بکار کرد.
مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی هرمزگان روز دوشنبه در حاشیه افتتاح مرکز نوآوری بخش تعاون در شهرستان رودان اظهار داشت: این مرکز به منظور اهدافی از جمله تبدیل شدن تعاونی‌ها به واحدهای خلاق و نوآور و بستری برای رشد و پرورش ایده های نو بر مبنای دانش، حمایت از طرح های پژوهشگران، محققان، دانشجویان و کمک به شکل گیری و حیات شرکت های دانش بنیان، ایجاد بستر مناسب برای کارآفرینی، اشتغال و انتقال فناوری در استان بویژه در حوزه تعاون آغاز بکار کرده است.
هادی ابراهیمی ادامه داد: همچنین تجاری سازی محصولات، ارائه خدمات حمایتی و پشتیبانی از ساخت و توسعه محصولات مبتنی بر فناوری و نوآوری و یا انتقال دانش فنی توسط صاحبان ایده ها در بخش تعاون نیز از اهداف این مرکز است.

وی اضافه کرد: تعاون به عنوان یکی از بخش‌های بزرگ اقتصادی، نقش مهمی در تولید و اشتغال دارد و در هرمزگان افزون‌بر سه هزار تعاونی در بخش های مختلف فعالیت دارند و خلاقیت و نوآوری اکنون یک ضرورت برای تعاونی هاست.

به گفته وی، درحال حاضر حمایت از اقتصادی دانش بنیان و علم و عمل، محور فضای حرکت بخش تعاون را به سوی فعالیت‌های اقتصادی دانش پایه و نوبنیان فراهم کرده که ایجاد مراکز نوآوری بخش تعاون به عنوان هسته محرک و پیش برنده الگوی دانش محور تعاونی، تاثیر بسزایی در ایجاد و شکل گیری تیم های کاری و دانش بنیان در بخش تعاون خواهد داشت.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی هرمزگان افزود: در این راستا و بمنظور حمایت از استارت آپ ها و استفاده از ایده‌های برتر و به روز شدن فعالیتها، ایجاد مراکز توسعه و نوآوری تعاون می تواند به این امر کمک کند که با راه‌اندازی این مرکز، شرکت‌های تعاونی دارای ایده‌های خلاقانه و نوآور و دانش بنیان مورد حمایت قرار می‌گیرند تا ایده‌ها تبدیل به تجاری‌سازی شوند.

مرکز نوآوری و توسعه تعاون هرمزگان با همت شرکت تعاونی کشاورزی تاک سبز طبیعت رودان و با پیش بینی اشتغال۲۰ نفر، در مجموعه ای چند منظوره به وسعت هشت هکتار با سرمایه گذاری۶۰ میلیارد ریال که ۲۰ میلیارد از طریق تسهیلات بانکی و مابقی سهم آورده، تاسیس و در حوزه های مختلف کشاورزی و شیلاتی از جمله  گیاهای دارویی ، کشاورزی ، باغ مرکبات و نخیلات، پرورش ماهی و میگو و تولید انرژی سبز فعالیت دارد.


8 دی 1399 9:46
چاپ | ارسال به ديگران

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

به نظرشما کدامیک از گروه رشته های تحصیلی شانس بیشتری برای یافتن فرصت شغلی دارند؟