نوبت نخست آزمون استخدامی دستگاه‌های اجرایی آغاز شد

صبح امروز در سراسر کشور
نوبت نخست آزمون استخدامی دستگاه‌های اجرایی آغاز شد

 هشتمین آزمون استخدامی دستگاه‌های اجرایی کشور دقایقی قبل با رقابت ۲۹۷ هزار و ۹۶ نفر در ۱۸۹ شهر کشور کلید خورد.
به گزارش خبرنگار دانشگاه و آموزش ایرنا، این آزمون در حالی از ساعت هشت و نیم امروز پنجشنبه ۱۱ دی ماه آغاز شد که در سایه پروتکل های بهداشتی ناشی از شیوع ویروس کرونا، میزبان داوطلبان است.
طبق مصوبه ۲۹ آذر سال ۹۹ ستاد ملی مدیریت کرونا، هشتمین آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی کشور در راستای جذب و استخدام نیروی مورد نیاز ۸۱ دستگاه اجرایی در ۲۴۰ شغل برای جذب و استخدام ۳۸ هزار و ۱۸۴ نفر از امروز پنجشنبه آغاز شد و تا فردا ادامه دارد.

 ۵۶۲ هزار و ۶۷۶ نفر برای استخدام در دستگاه ها ثبت نام کرده اند که امروز ۲۹۷ هزار و ۹۶ نفر و مابقی روز جمعه در آزمون شرکت می کنند.

داوطلبانی که وضعیت بومی بودن خود را در بازه زمانی ۲۹ مهرماه تا دوم آبان ماه اعلام نکرده اند در زمان دریافت کارت می توانند ویرایش کنند.

رعایت پروتکل های بهداشتی

بر اساس اعلام سازمان سنجش آموزش کشور، برای حوزه های برگزاری آزمون، دستورالعمل بهداشتی و ضوابط برگزاری آزمون ارسال شده و حوزه ها توجیه شده اند. همچنین ناظران بهداشت از سوی وزارت بهداشت قبل، حین و بعد از برگزاری آزمون جهت رعایت موارد بهداشتی نظارت خواهند کرد.

پیش بینی های لازم برای ورودی حوزه اصلی جهت ورود داوطلبان با فاصله فیزیکی انجام شده و چینش صندلی ها با فاصله ۱.۵ متر است.

سیستم تهویه هوای فضای برگزاری و کنترل گرمایش سالن ها و کلاس ها هم کنترل می شود. علاوه بر این، در مبادی ورودی و پنجره هایی که برای تهویه هوای سالن یا کلاس لازم است دقایقی در جلسه آزمون باز می شود، چینش صندلی هم پیش بینی شده است.

این سازمان همچنین محل جداگانه در حد کلاس برای داوطلبانی که دارای شرایط سرماخوردگی و یا علایم مشکوک هستند، در نظر گرفته است.

به گزارش ایرنا، بر اساس هماهنگی انجام گرفته سازمان سنجش آموزش کشور با پلیس راهور ناجا درخصوص صدور مجوز تردد داوطلبانی که شهر محل اقامت آنها با محل برگزاری آزمون متفاوت است، مقرر شد پلیس راهور ناجا با فرماندهی انتظامی استان ها ـ پلیس راهور و پلیس راه های کشور، هماهنگی لازم جهت پیشگیری از ثبت تخلف مرتبط با محدودیت های کرونایی و نیز همکاری در تردد و ادامه مسیر متقاضیان را انجام دهند.


11 دی 1399 9:38
چاپ | ارسال به ديگران

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

به نظرشما کدامیک از گروه رشته های تحصیلی شانس بیشتری برای یافتن فرصت شغلی دارند؟