۲۵ هزار نیروی حق التدریسی آموزش و پرورش استخدام می شوند

معاون آموزش و پرورش:
۲۵ هزار نیروی حق التدریسی آموزش و پرورش استخدام می شوند

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش از جذب ۲۵ هزار و ۴۹۷ نفر نیروی حق التدریسی و نهضت سوادآموزی تا پایان برنامه ششم توسعه خبر داد.
به گزارش خبرنگار مهر، قاسم احمدی لاشکی ظهر سه شنبه در جلسه شورای معاونان اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان غربی، با اشاره به قانون جذب نیروی‌های حق التدریس، نهضت سواد آموزی، خرید خدمت و پیش دبستانی افزود: اولین گروه از تبصره ۱۰ ماده ۱۷ از یک بهمن ماه سال ۹۹ راهی دانشگاه فرهنگیان می‌شود و پس از موفقیت در یک دوره یک ساله استخدام می‌شوند.

وی ادامه داد: در قالب این قانون ۲۵ هزار و ۴۹۷ نفر تا پایان برنامه ششم توسعه، جذب آموزش و پرورش خواهند شد که با اجرایی شدن آن بخشی از کمبود نیروی انسانی این وزارتخانه جبران می‌شود.

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش در ادامه گفت: آموزش و پرورش کشور ۱۰۰ هزار و ۴۷۶ میلیون ملک دارد که متأسفانه ۵۲ درصد املاک آموزش و پرورش فاقد سند است لذا رویکرد آموزش و پرورش ترسیع در مستندسازی این املاک است.

سرانه فضای آموزشی آذربایجان غربی ۴.۲ مترمربع است

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان غربی نیز در این نشست گفت: استان آذربایجان غربی طبق آخرین آمار سال ۱۳۹۵، با بیش از سه میلیون ۸۰۰ هزار نفر جمعیت، چهار درصد جمعیت کل کشور را داراست و با احتساب ۴۰ هزار کیلومتر دریاچه ارومیه دو درصد کل خاک ایران زمین را به خود اختصاص داده است.

مهین منافی ادامه داد: مرزی بودن استان ما به نوعی هم فرصت و هم تهدید برای ماست که بر طبق آن آسیب‌های فراوان اقتصادی و فر اجتماعی فرهنگی از جنگ‌ها نصیب ما شده است که نیاز به تمهیدات خاص دارد.

وی با بیان اینکه ۶۲۵ هزار دانش آموز استان در پنج هزار و ۸۰ مدرسه مشغول تحصیل هستند که از این تعداد ۳۰۲۹ مدرسه روستایی است، افزود: سرانه فضای استاندارد آموزشی برای هر دانش آموز ۸ متر مربع است در حالی که سرانه استان آذربایجان غربی ۴.۲ متر مربع است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان، آذربایجان غربی را از لحاظ تخصص بودجه و تأمین نیروی انسانی جزو استان‌های لازم التوجه دانست و افزود: تحصیل ۳۳ هزار دانش آموز در مناطق عشایری و محرومیت ۱۰۸ هزار دانش آموز از آموزش مجازی گواه این ادعا است.

وی یادآور شد: هم اکنون تنها ۳۱ درصد از دانش آموزان استان در هنرستان‌ها مشغول تحصیل می‌باشند که باید به ۵۰ درصد برسد و این اختلاف به دلیل نبود هنرستان جدید و نبود امکانات و فضا در هنرستان‌های قدیم است که در ۳ برخی مواقع شیفته استفاده می‌شود.


17 دی 1399 10:52
چاپ | ارسال به ديگران

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

به نظرشما کدامیک از گروه رشته های تحصیلی شانس بیشتری برای یافتن فرصت شغلی دارند؟