راه اندازی ۲ تعاونی صنایع دستی در ایرانشهر

رییس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی
راه اندازی ۲ تعاونی صنایع دستی در ایرانشهر

 رییس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی نیکشهر در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: با راه‌اندازی این تعاونی‌ها برای ۱۰۰ صنعتگر در رشته‌های سوزن‌دوزی، سکه‌دوزی و حصیربافی اشتغال ایجاد شده است.
خیرالنساء امیری اظهارداشت: با توجه به غنا و تنوع رشته‌های صنایع‌دستی نیکشهر، سامان‌دهی صنعتگران و تولیدکنندگان صنایع‌دستی در اولویت کار اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی این شهرستان قرار گرفته است.
وی بیان کرد: با راه‌اندازی این تعاونی‌ها برای ۱۰۰ صنعتگر در رشته‌های سوزن‌دوزی، سکه‌دوزی و حصیربافی اشتغال ایجاد شده است.

رییس میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی نیکشهر خاطرنشان کرد: هم‌اینک افزون‌بر هشت هزار صنعتگر در این شهرستان فعالیت می‌کنند و ۸۰ درصد اقتصاد روستائیان و عشایر منطقه بر پایه صنایع‌دستی است.

به گزارش ایرنا، نیکشهر از شمال به شهرستان‌های ایرانشهر و دلگان، از شرق به شهرستان‌های قصرقند و سرباز، از جنوب به شهرستان‌های کنارک و چابهار، ازغرب به شهرستان فنوج و استان هرمزگان محدود است.

شهرستان نیکشهر با ۳۹۵ روستا، چهار بخش بنت، لاشار، آهوران و مرکزی براساس سرشماری نفوس و مسکن آبان سال ۱۳۹۵ تعداد ۱۴۱ هزار و ۸۹۴ نفر جمعیت با ۳۷ هزار و ۲۰۷ خانوار در فاصله ۵۱۰ کیلومتری جنوب زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان واقع شده است.


22 دی 1399 8:45
چاپ | ارسال به ديگران

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

به نظرشما کدامیک از گروه رشته های تحصیلی شانس بیشتری برای یافتن فرصت شغلی دارند؟