۸۰ درصد اعتبارات فرهنگی کشور در پایتخت هزینه می شود

نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی
۸۰ درصد اعتبارات فرهنگی کشور در پایتخت هزینه می شود

 نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی گفت: سهم اعتبارات فرهنگی از بودجه‌ کلان کشور بسیار اندک است و ۸۰ درصد این منابع در پایتخت هزینه می‌شود که عادلانه نیست.
به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام و المسلمین «محمد سبزی» روز شنبه در آیین سوگواره فاطمی که در سالن سلمان ساوجی برگزار شد، ضمن تسلیت ایام فاطمیه گفت: بودجه باید در بخش‌های مختلف به ویژه حوزه فرهنگ به صورت  عادلانه توزیع شود زیرا بسیاری از نارسایی‌های فرهنگی و کمبودها در این حوزه خسارتی در پی دارد.
وی با بیان اینکه باید شرایط برای ارتقای شاخص ‌های فرهنگی در تمام نقاط کشور مهیا شود، اظهار کرد: نهادینه کردن فرهنگ فاطمی در جامعه یک مساله ضروری است و باید در این مسیر گام برداشت.

سبزی گفت: امروز جامعه به منظور دستیابی به سعادت نیازمند فرهنگ فاطمی است و باید برای تقویت این فرهنگ که سبک زندگی اسلامی را در بین جامعه به ویژه نسل جوان ترویج می کند با برنامه ریزی جامع اقدامات شود.
وی ادامه داد: سیره و منش حضرت فاطمه زهرا (س) باید الگویی برای پیروان راستین ایشان باشد و مسیر زندگی بانوی دو عالم در ولایت‌پذیری، ایثار و عبادت باید ترویج شود.
وی بیان کرد: جلوگیری از فساد در جامعه در گرو نهادینه شدن فرهنگ فاطمی است و این مهم با انجام واجبات و ترک محرمات در جامعه محقق می‌شود.
نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی گفت: تعامل و مشارکت خیرخواهانه به منظور حل مشکلات جامعه به نوعی عبادت خالصانه و پیروی از اهل بیت است.
وی اظهار داشت: بصیرت‌افزایی در جامعه و ولایت مداری از مصادیق پیروی از حضرت زهرا (س) است و شناخت و معرفت نسبت به این بانوی بزرگوار انسان را به والاترین مقام معنوی خواهد رساند.


28 دی 1399 12:54
چاپ | ارسال به ديگران

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

به نظرشما کدامیک از گروه رشته های تحصیلی شانس بیشتری برای یافتن فرصت شغلی دارند؟