انحراف تسهیلات اشتغال روستایی چهارمحال و بختیاری کمتر از ۵ درصد است

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری
انحراف تسهیلات اشتغال روستایی چهارمحال و بختیاری کمتر از ۵ درصد است

 مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری گفت: نتایج نظارت‌های انجام شده گویای آن است که انحراف در پرداخت تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و عشایری استان کمتر از پنج درصد است.
حفیظ‌الله فاضلی روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: چهارمحال و بختیاری در خصوص کمترین انحراف از تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و عشایری از استانهای پیشتاز کشور به شمار می‌رود.
وی با اشاره به نظارت‌های مستمر بر روند جذب تسهیلات اشتغالزایی در استان، تصریح کرد: علاوه‌بر نظارت‌هایی که از سوی اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی انجام می‌گیرد، روند جذب تسهیلات از سوی سیستم بانکی، کمیته عالی استانداری و سازمان بازرسی راستی‌آزمایی می‌شود.

فاضلی تصریح کرد: افرادی که انحراف آنها در راستی‌آزمایی محرز شود نه تنها باید تسهیلات دریافتی را با نرخ منابع بانکی بازگردانند بلکه جریمه نیز می‌شوند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری از جذب ۷۷ درصد از تسهیلات تخصیص یافته به استان در قالب اشتغال پایدار روستایی و عشایری خبر داد و گفت: از ۴۸۰ میلیارد تومان تسهیلات تخصیصی به استان تاکنون ۳۹۰ میلیارد تومان آن جذب شده است و بخشی از تسهیلات نیز در سیستم بانکی قرار دارد و پس از فرایند اداری به متقاضیان پرداخت می‌شود.

به گفته فاضلی، به سبب نرخ بالای بیکاری چهارمحال و بختیاری تسهیلاتی که در حوزه اشتغال روستایی و عشایری به استان تخصیص یافته رقم قابل توجهی بوده و توانسته است تا حد زیادی نرخ بیکاری را در این استان مهار کند به نحویکه طی ۲ سال اخیر  به اشتغال حدود ۹ هزار نفر منجر شده است.

وی ابراز امیدواری کرد،با حمایت دولت، طرح‌های نیمه‌تمام اشتغالزایی استان که از پیشرفت بیش از ۶۰ درصدی برخوردار شده است تا پایان دولت تکمیل و بهره‌برداری شود و از این طریق برای بخش قابل توجهی از جمعیت فعال و بیکار استان اشتغالزایی شود.

به گزارش ایرنا، بنا بر اعلام مرکز آمار ایران نرخ بیکاری چهارمحال و بختیاری در پاییز امسال با کاهش ۴.۲ درصدی نسبت به پاییز سال گذشته به ۱۱.۹ درصد کاهش یافته است.

چهارمحال و بختیاری دارای ۱۰ شهرستان با جمعیتی افزون بر ۹۷۹ هزار نفر است.


29 دی 1399 8:48
چاپ | ارسال به ديگران

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

به نظرشما کدامیک از گروه رشته های تحصیلی شانس بیشتری برای یافتن فرصت شغلی دارند؟