مجوز تاسیس صندوق پژوهش و فناوری توسعه فناوری‌های پیشرفته صنعتی صادر شد

با حضور منصور غلامی وزیرعلوم،
مجوز تاسیس صندوق پژوهش و فناوری توسعه فناوری‌های پیشرفته صنعتی صادر شد

 مجوز تاسیس صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی توسعه فناوری‌های پیشرفته صنعتی در پنجاه و سومین جلسه کارگروه صندوق‌های پژوهش و فناوری صادر شد.
به گزارش روابط عمومی دبیرخانه صندوق‌های پژوهش و فناوری جلسه کارگروه با حضور منصور غلامی وزیرعلوم، تحقیقات و فناوری،  علی وحدت، دبیرکارگروه برگزار و مجوز تاسیس صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی توسعه فناوری‌های پیشرفته صنعتی صادر شد.
صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی توسعه فناوری های پیشرفته صنعتی با هدف ارائه خدمات مالی و حمایت از صاحبان ایده، شرکت‌های دانش‌ بنیان، فناور و نوآوران با سرمایه ثبتی ۱۰۰ میلیارد ریال تاسیس شده است .
سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران، به عنوان سهامدار بخش دولتی و شرکت‌های بهپو فناوری نوین، کیا صنعت شریف، نیکا کمپرسور و مهندسی طرح و ساخت دامون از جمله سهامداران بخش خصوصی این صندوق محسوب می شوند. 
صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی توسعه فناوری های پیشرفته صنعتی درنظر دارد  تا در حوزه های مواد پیشرفته، تجهیزات پیشرفته ساخت، تولید و آزمایشگاهی، انرژی نو،سخت افزارهای رایانه ای، برق قدرت، الکترونیک، کنترل و مخابرات، تجهیزات و مواد پیشرفته نفت، گاز و پالایش و پتروشیمی، فناوری اطلاعات و ارتباطات و نرم افزارهای کامپیوتری، هوافضا (پرنده ها، ماهواره ها، موشکها)،  نانومواد (محصولات و مواد) و محصولات شیمیایی پیشرفته به فعالیت بپردازد.

 در حال حاضر ۵۵ صندوق پژوهش و فناوری در ۲۷ استان فعال هستند


1 بهمن 1399 8:35
چاپ | ارسال به ديگران

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

به نظرشما کدامیک از گروه رشته های تحصیلی شانس بیشتری برای یافتن فرصت شغلی دارند؟