جهت‌گیری خراسان رضوی در فناوری قابل تقدیر است

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور:
جهت‌گیری خراسان رضوی در فناوری قابل تقدیر است
معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور جهت‌گیری خراسان رضوی در فناوری را قابل تقدیر دانست و گفت: اهتمام شهرداری مشهد بخصوص در احداث کارخانه نوآوری و پیشبرد قطارشهری با کاهش هزینه‌ها و بومی سازی خود یک جریان فرهنگی و سازنده است.
به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، سورنا ستاری، ظهر امروز در مراسم رونمایی از دستاوردهای ساخت داخل سیستم‌های ریلی درون شهری کشور در مشهد، جهت‌گیری خراسان رضوی در فناوری را قابل تقدیر توصیف کرد.

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور گفت: اهتمام شهرداری مشهد بخصوص در احداث کارخانه نوآوری و پیشبرد قطارشهری با کاهش هزینه‌ها و بومی سازی خود یک جریان فرهنگی و سازنده است.

وی افزود: هم اکنون ۵ هزار و ۷۰۰ شرکت دانش بنیان داریم که فروش سال گذشته آنها ۱۲۰هزار میلیارد تومان بوده است؛ در شرایط کرونا این شرکت‌ها در حال مقاومت هستند و می‌توانند مشکلات مردم را حل کنند.

همکاری با سه دانشگاه کشور برای ساخت قطعات قطارشهری مشهد

شهردار مشهد هم در ادامه این مراسم گفت: در تامین و نگهداری قطارشهری همواره نیازمند واردات از خارج کشور بودیم اما به دلیل تحریم و عدم انتقال ارز در دو سال گذشته با سفارش دهی به دانشگاه‌های شریف، امیرکبیر و فردوسی قطعات را تامین کردیم، این مساله باعث ایجاد اشتغال می‌شود.

محمدرضا کلائی با بیان اینکه تاکنون بالغ بر ۴۰۰ میلیارد تومان برای قطعات هزینه کرده‌ایم، افزود: ۸۰۰ قطعه بومی سازی شده و بخش عمده آن در مصرف بالا است.

وی اظهار کرد: شهر مشهد تنها شهری است که از قطارشهری سبک استفاده می‌کند، با مپنا برای ۶۰ واگن قرارداد بستیم. خط یک می‌تواند ملی شود.

14 بهمن 1399 13:56
چاپ | ارسال به ديگران

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

به نظرشما کدامیک از گروه رشته های تحصیلی شانس بیشتری برای یافتن فرصت شغلی دارند؟