۴۰ شرکت دانش‌بنیان ایرانی به ارمنستان می‌روند

برای توسعه بازار دانش بنیان؛
۴۰ شرکت دانش‌بنیان ایرانی به ارمنستان می‌روند

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اعلام کرد ۴۰شرکت دانش بنیان در راستای افزایش تعاملات به ارمنستان می روند.
به گزارش بازارکار به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، نشست تجاری و فناوری ایران در ارمنستان ۲۸ بهمن تا اول اسفندماه برگزار می‌شود. این رویداد تلاشی برای توسعه بازار محصولات ایران‌ساخت است.
ارتباطات بین‌المللی یکی از ضروریات اولیه در فرآیند بین‌المللی شدن شرکت‌ها و صادرات محصولات و خدمات است. یکی از اقدامات مؤثر در این زمینه، حضور این شرکت‌ها در قالب هیأت‌های تجاری در دیگر کشورها است. معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز یکی از حامیان این کار است و فضایی مناسب برای حضور آنها در سطح بین‌المللی فراهم کرده است.

آخرین روزهای بهمن و اول اسفندماه سال جاری، یک هیأت ۴۰ نفره تجاری از ایران به کشور ارمنستان می‌رود. این هیأت فناور با حمایت مرکز تعاملات بین‌المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و صندوق نوآوری و شکوفایی به این کشور اعزام می‌شوند.

ارمنستان یکی از همسایگان شمالی ایران است و عمده روابط جاری بین دو کشور را می‌توان صادرات گاز ایران به ارمنستان و واردات برق از آن کشور دانست. دیگر پروژه اقتصادی مشترک میان دو کشور احداث دو کارخانه تولید برق آبی روی رود ارس در مرز دو کشور اشاره کرد. با توجه به ارتباطات دیرینه دو کشور، فضا برای توسعه بازار دوجانبه میان آنها فراهم است.

توسعه بازار دانش‌بنیان‌ها یکی از اهداف این سفر ۴ روزه است که با حضور مهدی قلعه‌نوی رئیس مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری انجام می‌شود.


20 بهمن 1399 11:54
چاپ | ارسال به ديگران

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

به نظرشما کدامیک از گروه رشته های تحصیلی شانس بیشتری برای یافتن فرصت شغلی دارند؟