پارک علوم وفناوری های نرم وصنایع فرهنگی جهاددانشگاهی شعبه فارس افتتاح شد

همزمان با افتتاح دومین شعبه خبرگزاری سیناپرس در استان فارس؛
پارک علوم وفناوری های نرم وصنایع فرهنگی جهاددانشگاهی شعبه فارس افتتاح شد

 رییس جهاددانشگاهی استان فارس عنوان کرد: انعکاس اخبار ومطالب علمی فرهنگی به منظور توسعه علم وفناوری از جمله اهداف راه اندازی خبرگزاری سیناپرس است.
به گزارش بازارکار به نقل از روابط عمومی جهاددانشگاهی، پارک ملی علوم و فناوری‌های نرم و صنایع خلاق فرهنگی جهاددانشگاهی فارس با حضورآیت ا... دژکام نماینده ولی فقیه در فارس وامام جمعه شیراز، دکتر محمدحسین ایمانی خوشخو رییس پارک ملی علوم وفناوری های نرم وصنایع فرهنگی و دکتر مظاهربابایی رییس جهاددانشگاهی فارس امروز(21 بهمن) افتتاح شد.
رییس پارک ملی علوم وفناوری های نرم و صنایع فرهنگی در این مراسم گفت: صنعت کشور را هر قدر ورق بزنیم چیزی به نام بخش فرهنگ پیدا نمی‌کنیم واین یعنی بخش فرهنگ مولد نیست.

دکتر ایمانی خوشخو با بیان این‌که آیا در دیگر کشورها هم وضعیت همینطور است، افزود: در این باره اگر آمارها را ببینید تعجب می‌کنید. ما منابع فرهنگی غنی داریم، مثل نفتی که زیر زمین است، اما دلیل عدم بهره وری از منابع فرهنگی موجود عدم باور آن است.

وی عنوان کرد: من به روستاها و شهرهای بسیاری در کشور سفر کرده‌ام، در این مناطق صنایعی ناب و قابل توجه را دیده‌ام؛ شاید هنرهایی که ارزشش از طلا خیلی بیشتر است اما توجهی به آن‌ها نمی‌شود.

رییس پارک ملی علوم و فناوری‌های نرم وصنایع فرهنگی تصریح کرد: هدف ما از راه اندازی پارک ملی علوم و فناوری‌های نرم وصنایع فرهنگی از جمله پارک استان فارس این است که بخش فرهنگ ما در کشور تبدیل به بخشی مولد شود.

وی با اشاره به شرایط سخت ناشی از تحریم‌ها گفت: ما روزی که باید به درآمدهای کنار نفت فکر می‌کردیم چاره‌ای نیاندیشیدیم وحالا باید با توجه به منابع غنی فرهنگی کاری کنیم.

وی گفت: ما جوانانی داریم که در حوزه ایده پردازی فرهنگی بسیار مطلوب‌اند و حمایت از این نخبگان مهم است. در حال حاضر در حوزه‌های مختلف از جمله فرهنگ، دین ورسانه دارای ظرفیت‌های مطلوبی هستیم. به طور مثال راهنمای تور جاذبه‌های دینی نداریم وباید در حوزه‌های این چنینی فعالیت کنیم.

دکتر ایمانی خوشخو با اشاره به دیگر فعالیت‌های جهاددانشگاهی در کشور، افزود: صنایع کوچک خانگی با آموزش مهارت به زنان سرپرست خانوار در جهاددانشگاهی توسعه می‌یابد.

در این راستا نیز با کمیته امداد قرار داد بزرگی بسته و آموزش زنان سرپرست خانوار مستمری بگیر به منظور اشتغالزایی در کشور و از جمله فارس آغاز شده است.

رییس جهاددانشگاهی فارس گفت: مهم‌ترین هدف راه اندازی این پارک بحث ظرفیت سازی برای اشتغال دانش‌بنیان فارغ التحصیلان رشته‌های علوم انسانی، گردشگری و هنری است.

دکتر بابابی افزود: توسعه زیرساخت‌ها و ارتقای توسعه کارآفرینی فرهنگی و حمایت از فعالیت‌های دانش بنیان خلاق، ایجاد تعامل موثر میان اندیشمندان و محققان در حوزه‌های فرهنگی و جلب حمایت سرمایه گذاران داخلی و خارجی برای توسعه صنایع فرهنگی و خلاق از مأموریت‌های این پارک است.

وی عنوان کرد: حوزه‌های مختلفی مثل تبلیغات معماری، اشیای هنری، عتیقه جات، صنایع دستی، فیلم و ویدئو، موسیقی، هنرهای نمایشی، انتشارات رادیو تلویزیون و بازی‌های ویدیویی و کامپیوتری از محورهایی هستند که در این پارک می‌تواند فعال باشد.

به نقل از خبرگزاری سیناپرس، دکتر بابایی همچنین درباره راه‌اندازی خبرگزاری علم و فرهنگ (سیناپرس) استان فارس به‌عنوان زیرمجموعه این پارک نیز عنوان کرد: انعکاس اخبار و مطالب علمی فرهنگی به‌منظور توسعه علم و فناوری ازجمله اهداف راه‌اندازی این خبرگزاری است.

 


21 بهمن 1399 14:48
چاپ | ارسال به ديگران

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

به نظرشما کدامیک از گروه رشته های تحصیلی شانس بیشتری برای یافتن فرصت شغلی دارند؟