امکان صادرات محصولات پارک ملی و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی جهاددانشگاهی

رییس دانشگاه علم و فرهنگ مطرح کرد:
امکان صادرات محصولات پارک ملی و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی جهاددانشگاهی

 رییس دانشگاه علم و فرهنگ جهاددانشگاهی معتقد است، صنایع فرهنگی ما امروزه ظرفیت بسیار خوبی در ارایه به کشورهای دیگر دارد و امروز می توانیم با بهره گیری از توانمندی بانوان به این هدف دست یابیم.
به گزارش سیناپرس، در آخرین روز از نخستین دوره نمایشگاه «فناوری و صنایع فرهنگی» جمعی از بانوان فرهیخته و برجسته در حرفه صنایع دستی کشورهای لبنان، سوریه و عراق از این نمایشگاه بازدید کردند.
در خلال این بازدید دکتر سید سعید هاشمی رییس دانشگاه علم و فرهنگ در نشستی نسبت به همکاری این بانوان در اشاعه و ترویج صنایع فرهنگی ایران در مرزهای بیرونی کشور خوش بین بود. گفتنی است، توضیحاتی درباره  نحوه توانمندسازی بانوان در بازارهای تجاری در این نشست ارایه شد.

وی گفت: با توجه  به این‌که جمع حاضر بانوان فعال و فرهنگی کشورهای لبنان سوریه و فلسطین هستند، بیشتر علاقه مند بودند از حوزه های فرهنگی کشورمان به ویژه دانشگاه  علم و فرهنگ و پارک ملی علوم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی بازدید کرده و با این صنایع که هویت کشورمان است، بیشتر آشنا شوند.

دکترهاشمی گفت: با توجه به ارتباطات خوبی که با این کشورها داریم به طور قطع می توانیم در عرصه صادرات صنایع نرم و فرهنگی به این کشورها موفق تر عمل کنیم.همچنین با علاقه ای که این بانوان از خود نشان دادند می توانیم تبادل صادراتی موثری از طریق شرکت های مستقر درپارک ملی و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی داشته باشیم.

رییس دانشگاه علم و فرهنگ تاکید کرد:  با توجه به این‌که در صنایع فرهنگی بانوان فعالیت زیادی در کشور خودمان داشتند و ما بانوان برجسته زیادی را در کشور داریم که در این حوزه صاحب سبک شدند، می توانیم در این زمینه کمک خوبی برای بازدیدکنندگان امروز نمایشگاه «فناوری و صنایع فرهنگی» باشیم.

دکتر سید سعید هاشمی در گفتگو با سیناپرس تاکیدکرد: به اعتقاد من صنایع فرهنگی ما امروزه ظرفیت بسیار خوبی در ارایه به کشورهای دیگر دارد.

 


27 بهمن 1399 8:19
چاپ | ارسال به ديگران

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

به نظرشما کدامیک از گروه رشته های تحصیلی شانس بیشتری برای یافتن فرصت شغلی دارند؟