" هرخانه، یک کارخانه" شعار بانوی کارآفرین برتر بوشهر

"رقیه خلیفه"
" هرخانه، یک کارخانه" شعار بانوی کارآفرین برتر بوشهر

 "رقیه خلیفه" بانوی کارآفرین برتر استان بوشهر، دغدغه زیادی برای کمک به همنوعان خود دارد و در این مسیر با شعار " هرخانه ، یک کارخانه است" راه خود را اشتغال‌زایی برای بانوان، بویژه افراد آسیب دیده از مواد مخدر در جامعه انتخاب کرده است.
به گزارش ایرنا، این بانوی کارآفرین بنا به دغدغه‌ای که نسبت به افراد آسیب پذیر جامعه دارد، نیروهای کار خود را از افراد آسیب دیده از  اعتیاد به مواد مخدر  انتخاب کرده‌است و آموزش‌های لازم قبل از ورود به کار را به آنان بطور رایگان ارایه می‌دهد.
این بانوی کارآفرین علاوه بر دغدغه‌مندبودن نسبت به بانوان آسیب پذیر جامعه، همزمان به دختران خانواده‌های محروم، آموزش هنرهای دستی ارایه می‌دهد و تولیدات آنها  را در بازارچه‌های خیریه به فروش می‌رساند.

وی که آرزویش "ساختن شهری بدون فقر است"،  فعالیت خود را با یک چرخ خیاطی ساده  قدیمی در منزل شخصی‌اش آغاز کرد، اما با تلاش و همت بالایش کار خود را  گسترش داد تا اینکه در سال ۱۳۹۲ موفق  شد شرکت تعاونی  با نام "مجذوب گستر جنوب " را تاسیس کند.
خلیفه به خبرنگار ایرنا گفت:  از نیمه دوم سال ۹۸ تاکنون به ۹۹ نفر از بانوان آموزش‌های لازم را در رشته خیاطی ارائه و فرصت اشتغال  ۱۰ بانو در زمینه  خیاطی و ۳۵ نفر در زمینه هنرهای دستی را فراهم کرده‌است.

وی که هم اینک در زمینه تولید انبوه مانتو و پوشاک فعالیت دارد، افزود: تامین معیشت زندگی خود را در این حرفه در کنار همسرم که غواص است تامین می‌کنم و خدا را شکر مشکل مالی نداریم.

این بانوی کارآفرین گفت: اولین دستگاه چاپ صنعتی کارگاهی و چاپ روی پارچه را با سرمایه شخصی ۱۵۰ میلیون تومان وارد استان بوشهر کردم و هم اینک در کارگاه فعال است.

مدیرعامل شرکت تعاونی مجذوب گستر جنوب به برنامه جدیدی که دنبال می‌کند اشاره کرد و افزود: احداث یک واحد تولیدی انبوه در سوله‌ای بزرگ برای مردان بهبود یافته از اعتیاد در زمره کاری جدید خود قرار داده‌ام.

وی گفت: این واحد تولیدی را بنا دارم در زمینه  کاورهای صندلی خودرو راه‌اندازی کنم که سرمایه آورده ۳۰۰ میلیون تومان است و به  ۵۰۰ میلیون تومان تسهیلات بانکی نیاز دارم.
خلیفه بیان کرد: برای راه‌اندازی این واحد تولیدی در زمان حاضر  زمین خریداری شده‌است و نیاز به به تسهیلات بانکی به میزان ۵۰۰ میلیون تومان با کارمزد ۴ درصد دارم که اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر قول همکاری  در این زمینه داده‌است.

بانوی کارآفرین برتر از دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان بوشهر بخاطر همکاری و رفع مشکلات فعالیت کارگاهی خود تقدیر کرد.


28 بهمن 1399 8:17
چاپ | ارسال به ديگران

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

به نظرشما کدامیک از گروه رشته های تحصیلی شانس بیشتری برای یافتن فرصت شغلی دارند؟