اعزام دانشجو به دانشگاه‌های اسپانیا برای فرصت مطالعاتی

در نخستین گردهمایی دانشگاه های ایران و اسپانیا مطرح شد؛
اعزام دانشجو به دانشگاه‌های اسپانیا برای فرصت مطالعاتی

 در نخستین گردهمایی دانشگاه های ایران و اسپانیا موضوعاتی چون اعزام دانشجویان به دانشگاه های اسپانیا و همچنین حضور پارک های علم و فناوری اروپایی در شهر دانش مطرح شد.
به گزارش بازارکار به نقل از دانشگاه تهران، در نخستین نشست دانشگاه‌های ایران و اسپانیا ۱۶ نماینده مراکز دانشگاهی و علمی دو کشور، در راستای گسترش روابط علمی و فرهنگی ایران و اسپانیا نقطه‌نظرات خود را مطرح کردند.
سیروس زمانی، نماینده بین‌الملل دانشگاه تهران نیز ضمن تشکر از دعوت دانشگاه علامه طباطبایی برای حضور در این برنامه با بیان اینکه تمایل به همکاری بین دانشگاه‌های ایران و اسپانیا همواره بوده و هست، به ارائه پیشنهادهایی در زمینه گسترش همکاری با دانشگاه‌های اسپانیایی پرداخت.

وی فراهم آوردن فرصت اعزام دانشجویان به دانشگاه‌های اسپانیا برای فرصت مطالعاتی، پذیرش دانشجویان اسپانیایی از طریق بورس ریاست دانشگاه به تعداد محدود، همکاری در طرح اراسموس پلاس و برگزاری پروژه‌ها و دوره‌های تحقیقاتی مشترک را از جمله راهکارهای پیشنهادی برشمرد.

زمانی، همچنین با اشاره به «شهر دانش» به‌عنوان پروژه‌ای که در مرکز تهران در حال اجراست، حضور پارک‌های علم و فناوری اروپایی و اسپانیایی را در شهر دانش دانشگاه تهران امکان‌پذیر دانست.

در نخستین گردهمایی دانشگاه‌های ایران و اسپانیا که به همت دانشگاه علامه طباطبایی برگزار شد، لوئیس فلیپ فرناندز دِ لا پِنیا، سفیر اسپانیا در ایران، حسن قشقاوی، سفیر ایران در اسپانیا، عبدالحمید علیزاده، نماینده وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، دکتر حسین سلیمی، رئیس دانشگاه علامه طباطبایی و نماینده‌های دانشگاه‌های دو کشور به ایراد سخنرانی پرداختند


28 بهمن 1399 14:2
چاپ | ارسال به ديگران

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

به نظرشما کدامیک از گروه رشته های تحصیلی شانس بیشتری برای یافتن فرصت شغلی دارند؟