واگذاری ساماندهی اشتغال اتباع خارجی به کاریابی‌ها در قزوین

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان
واگذاری ساماندهی اشتغال اتباع خارجی به کاریابی‌ها در قزوین

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین گفت: ساماندهی اشتغال اتباع خارجی به دفاتر مشاوره شغلی و کاریابی‌های غیر دولتی استان واگذار شد.
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان از قزوین، رضا گروسی مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین گفت: براساس مفاد ۱۲۱ و ۱۲۲ قانون کار، ساماندهی اشتغال اتباع خارجی به دفاتر مشاوره شغلی و کاریابی‌های غیر دولتی استان واگذار شد.
گروسی افزود: متقاضیان به سهولت می‌توانند با ثبت درخواست‌های خود در سامانه https://atba.mcls.gov.ir و مشخص کردن کاریابی مدنظر در شهرستان محل فعالیت برای انجام فرایند صدور مجوز کار از طریق سامانه اقدام کنند.

وی گفت: برون سپاری این خدمت برای اولین بار در استان قزوین انجام شده است و هزینه‌های دولتی بابت صدور و تمدید پروانه همچون گذشته خواهد بود.

گروسی افزود: برون سپاری کارت موقت کار مرتبط با پناهندگان جمعی افغانی و اتباع عراقی (آمایش ۱۵ و ۱۴) قبلا به دفاتر اقامت و اشتغال اتباع خارجی واگذار شده است.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گفت: براساس ماده ۱۲۰ قانون کار، اشتغال اتباع خارجی در کشور نیازمند دریافت پروانه کار است که این اداره کل بر اساس ماده ۱۲۱ تا ۱۲۹ قانون کار آن را صادر می‌کند.

وی اضافه کرد:جریمه اشتغال اتباع غیرقانونی پنج برابر حداقل دستمزد در یک روز تعیین شده است و اتباع خارجی موظف به دریافت پروانه کار برای اشتغال در مناطق مصوب و مجاز هستند.

گروسی گفت: براساس مصوبه شورای عالی امنیت ملی، تردد اتباع خارجی در شهرستان‌های آبیک، بویین زهرا، تاکستان، آوج و البرز غیرقانونی است و کسانی که کارت آمایش اتباع را دریافت کرده‌اند می‌توانند در کوهین، قزوین و الموت حضور و اشتغال داشته باشند.


4 اسفند 1399 14:30
چاپ | ارسال به ديگران

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

به نظرشما کدامیک از گروه رشته های تحصیلی شانس بیشتری برای یافتن فرصت شغلی دارند؟