۸۰۰۰مربی پرورشی و مشاور در وزارت آموزش و پرورش استخدام می‌شود

مدیرکل امور تربیتی و مشاوره‌ای وزارت آموزش و پرورش:
۸۰۰۰مربی پرورشی و مشاور در وزارت آموزش و پرورش استخدام می‌شود

مدیرکل امور تربیتی و مشاوره‌ای وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه "مجوز جذب ۸هزار نفر صادر شده است" گفت: از این تعداد ۵هزار نفر مربی پرورشی و ۲هزار ۴۰۰نفر مشاور در مدارس استخدام می‌شود.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از  بوشهر، مسعود شکوهی در آیین تجلیل از طلایه‌داران امر تربیتی و پرورشی دانش‌آموزان استان بوشهر با بیان اینکه 8 اسفند ماه در فرهنگ رسمی کشور به نام روز امور تربیتی نام‌گذاری شده است اظهار داشت: در این روز برنامه‌های مختلفی در عرصه امور تربیتی و تجلیل از فعالان پرورشی و تربیتی برگزار می‌شود.
وی، با قدردانی از فعالان امور تربیتی و مشاوره‌ای در مدارس و پیشکسوتان این عرصه افزود: فعالیت‌های تربیتی در مدرسه بخش مهمی از اوقات دانش‌آموزان و مدارس به خودش اختصاص داده و یکی از بخش‌های مهم، جذاب و موثر در مدارس است و اثربخشی قابل توجهی تربیتی و آموزشی در بین دانش‌آموزان دارد.

 مدیرکل امور تربیتی و مشاوره‌ای وزارت آموزش و پرورش به برنامه نماد« نظام، مراقبت اجتماعی دانش‌آموزان» پرداخت و بیان کرد: این برنامه مهم ملی و محوری و از 10 برنامه اصلی تحولی وزارت آموزش و پرورش است.

شکوهی با بیان اینکه در نظام، مراقبت اجتماعی دانش‌آموزان فرایندهای گوناگونی طی می‌شود گفت: توانمندسازی، آگاهی‌بخشی و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی دانش آموزان در برنامه نماد مورد توجه است و در این حوزه تلاش می‌شود یک شناختی از حوزه روانی رفتاری دانش‌آموزان ارائه شود و در این راستا اقدامات خوبی صورت گرفته است.

وی، از تحت پوشش قرار داشتن همه مدارس و دانش‌آموزان در فعالیت و برنامه‌های تربیتی و مشاوره‌ای خبر داد و تصریح کرد: در کشور با کمبود حدود 100 هزار نفر مربی پرورشی مواجه هستیم که امسال مجوز استخدام در این عرصه صادر شده است.

 مدیرکل امور تربیتی و مشاوره‌ای وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه امسال مجوز جذب 8 هزار نفر صادر شده است خاطر نشان کرد: از این تعداد 5 هزار نفر مربی پرورشی و 2 هزار 400 نفر مشاور استخدام می‌شود.

شکوهی با اشاره به اینکه فعالیت مربیان پرورشی و مشاوره‌ای در شرایط کرونایی افزایش یافته و در برخی موارد هم بیش از 3 برابر شده است افزود: هیچکدام از فعالیت‌های تربیتی و امور مشاوره‌ای حتی در شرایط سخت کرونایی تعطیل نشده ولی شکل این فعالیت‌ها تغییر کرده است.

وی، بیان کرد: در این زمینه خدمات راهنمایی مشاوره دانش آموزان مراجعه محور به آن نگاه نمی‌شود و به‌صورت تلفنی تحت عنوان طرح همدل انجام می‌گیرد.

 مدیرکل امور تربیتی و مشاوره‌ای وزارت آموزش و پرورش از مشاوره در بستر فضای مجازی خبر داد و تصریح کرد: در این راستا موارد اورژانسی هم از طریق مدیریت فوریت‌های روانی، اجتماعی انجام می‌شود اگرچه پوشش آن به سبب کمبود منابع مالی و انسانی کامل نیست ولی در این ایام و شرایط کرونایی اتفاقات خوبی رخ داده و با مداخلات به‌موقع فعالان عرصه روانی اجتماعی بسیار موثر و اثربخش بوده است.

شکوهی به هدایت تحصیلی دانش‌آموزان پرداخت و خاطر نشان کرد: هدایت تحصیلی پایه نهم همزمان با آغاز فعالیت تحصیلی اجرا شده چون در این پایه بحث انتخاب رشته دانش‌آموزان مطرح می‌شود مورد توجه قرار می‌گیرد و در پایه‌های هفتم و هشتم تحصیلی این مهم انجام می‌شود.

وی، با بیان اینکه آزمون‌های توانایی رغبت دانش آموزان در پایه هشتم انجام می‌گیرد گفت: آزمون سلامت روان دانش‌آموزان در پایه‌های هفتم، هشتم و نهم انجام می‌شود که این مجموعه فرایند هدایت تحصیلی دانش‌آموزان تشکیل می‌دهد.

    بیشتر بخوانید

        بوشهر| 60 هزار نفر نیروی پرورشی‌ در حوزه مقابله با آسیب‌های دانش‌آموزان فعالیت می‌کنند

        مدیرکل پیشگیری قوه قضائیه: ظرفیت مشارکت‌های خیران و مردم در اجرای طرح نماد افزایش یابد

        معاون وزیر آموزش و پرورش در بوشهر: طرح نماد در 21 هزار مدرسه کشور اجرا می‌شود 

 مدیرکل امور تربیتی و مشاوره‌ای وزارت آموزش و پرورش از برگزاری آزمون‌های توانایی رغبت دانش آموزان  خبرداد و بیان کرد: دانش‌آموزان برای شرکت در این آزمون‌ها تا 15 اسفند ماه فرصت دارند با مراجعه به سامانه پرتال همگام و نماد شرکت کنند.

وی با بیان اینکه آزمون‌های یاد شده سامانه هدایت تحصیلی را پوشش می‌دهد خاطر نشان کرد: در این راستا دانش‌آموزان سوالات توانایی و رغبت را پاسخ می‌دهند و فرم نظرسنجی دانش‌آموزان، والدین و مربیان و معلمان باید تکمیل شود.

شکوهی به فعالیت‌ها در حوزه مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی پرداخت و افزود: در این حوزه فعالیت‌های مختلف روانی، رفتاری، آگاهی‌بخشی، توانمندسازی و روانی اجتماعی ارائه می‌شود که بخش مهمی از آن با راه‌اندازی سامانه نماد تحت پوشش قرار می‌گیرد.

وی، از تشکیل مدیریت فوریت‌های روانی اجتماعی در سطح استان‌ها و مناطق آموزش و پرورش خبر داد و تصریح کرد: تلاش می‌شود تا پایان امسال خط ملی نماد با شماره 4 رقمی 1570 راه‌اندازی می‌شود.

مدیرکل امور تربیتی و مشاوره‌ای وزارت آموزش و پرورش افزود: این خط هات‌لاین و هرت‌لاین است که کار اورژانسی و خدمات راهنمایی مشاوره ویژه دانش‌آموزان انجام می‌دهد. 


9 اسفند 1399 13:51
چاپ | ارسال به ديگران

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

به نظرشما کدامیک از گروه رشته های تحصیلی شانس بیشتری برای یافتن فرصت شغلی دارند؟