مرکز ملی پایش سیاست‌ها و برنامه‌های اشتغال کشور راه اندازی شد

با حضور محمد شریعتمداری وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی؛
مرکز ملی پایش سیاست‌ها و برنامه‌های اشتغال کشور راه اندازی شد

با حضور محمد شریعتمداری وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی، مرکز ملی پایش سیاست‌ها و برنامه‌های اشتغال کشور زیرمجموعه دبیرخانه شورای عالی اشتغال در این وزارتخانه افتتاح شد.
به گزارش بازارکار به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ، محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این مراسم گفت: پس از افتتاح مرکز اورژانس کسب و کار در دانشگاه علم و فرهنگ، در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ، مرکز پایش سیاست ها و برنامه های اشتغال کشور افتتاح شد که تمام سیاست های اشتغال زایی کشور را رصد و نقایص را رفع می‌کند و این مجموعه نیز باید با مرکز اورژانس در ارتباط باشد.
وی با تاکید بر این که بنگاه‌های اقتصادی و تولیدی مانند یک موجود زنده هستند که اگر مراقبت نشوند از بین می‌روند، اظهار کرد: ریزش و رویش در بنگاه‌های تولیدی یک امر طبیعی است که باید روند فعالیت تولیدی در بنگاه‌ها مرتب رصد شود تا فعالیت بنگاه‌ها ادامه پیدا کند.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به این که طی 8 دهه گذشته 10 هزار واحد تولیدی در کشور از بین رفته و تعطیل شده اند که فقط نامی از آنها باقی مانده است، بیان کرد: بالغ بر 50 هزار میلیارد تومان سرمایه کشور در این بنگاه‌ها معطل مانده است که البته طبق اعلام مراجع ذیربط سالانه تعدادی از بنگاه‌های تعطیل شده به مدار تولید برمی‌گردند و دوباره احیا می‌شوند.
وی گفت: با راه‌اندازی مرکز پایش سیاست‌های اشتغال در سطح کلان رصد و با افتتاح اورژانس کسب و کار حفاظت از مشاغل صورت می گیرد.
پایش، ارزیابی و نظارت بر کلیه دستگاه های اجرایی فعال در حوزه اشتغال، ایجاد رویکرد نتیجه محور در حوزه برنامه ریزی اشتغال ، تغییر رویکرد بودجه محور به دستاورد محور بودن برنامه های اشتغال، پایش ارزیابی و نظارت بر عملکرد اشتغالی استان ها ، تهیه برنامه¬های اختصاصی برای هر استان یا شهرستان بر اساس محیط کسب و کار اختصاصی و افزایش بهره وری و اثربخشی برنامه و سیاستها در سطح استانی و شهرستانی در حوزه اشتغال از جمله اهداف مرکز ملی پایش سیاست‌ها و برنامه‌های اشتغال کشور است.
هدایت صحیح منابع تخصیص یافته در حوزه اشتغال، آینده نگری و آینده نگاری در حوزه بازار کار در کشور، سیاست گذاری های  متناسب با حوزه اشتغال، هدایت صحیح منابع تخصیص یافته در حوزه اشتغال،  بهبود شاخص های کلان بازار کار و کاهش مخاطرات کسب و کار و افزایش طول عمر بنگاه ها از جمله نتایج و دستاوردهای پیش بینی شده در این مرکز است.


12 اسفند 1399 20:56
چاپ | ارسال به ديگران

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

به نظرشما کدامیک از گروه رشته های تحصیلی شانس بیشتری برای یافتن فرصت شغلی دارند؟