رونمایی ازدوکتاب ویژه مهارت آموزی کارکنان وظیفه

طی مراسمی در وزارت ورزش وجوانان انجام شد
رونمایی ازدوکتاب ویژه مهارت آموزی کارکنان وظیفه

درمراسمی که در وزارت ورزش و جوانان با حضور وزیر وزارت ورزش و جوانان، معاون امور جوانان این وزارتخانه و سردار سپهر فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه برگزارشد از دو کتاب درزمینه مهارت آموزی کارکنان وظیفه ویژه طرح ملی سرباز ماهر رونمایی شد .
به گزارش خبرنگار بازارکار ، این مراسم در هفتاد و هفتمین جلسه ستاد ملی ساماندهی امور جوانان با حضور سلطانی فر وزیر ورزش وجوانان، تندگویان معاون وی ، سردار سپهرفرمانده قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه  ،بیجندی معاون آموزش و کارآفرینی جهاد دانشگاهی و بادکو رییس سازمان تجاری فناوری و اقتصاد دانش بینان و اعضای ستاد ملی ساماندهی امور جوانان این حوزه برگزارشد .
بیجندی معاون آموزش و کار آفرینی جهاددانشگاهی دراین مراسم گفت : پس از شیوع ویروس کرونا و نگاه راهبردی وزارت ورزش و جوانان مبنی بر تداوم آموزش کارکنان وظیفه در دوران بدو خدمت، همکاران ستاد معاونت آموزشی با هماهنگی، همفکری و همکاری مدیریت قرارگاه مهارت آموزی و معاونت جوانان وزارت، اقدام به تهیه و تدوین دو عنوان کتاب "مهارت های اشتغال و کارآفرینی" و "مهارت های زندگی، سواد رسانه ای و سواد مالی و حقوقی" توسط یک تیم 30 نفره از کارشناسان، صاحب نظران و اساتید مرتبط نمود. این دو کتاب پس از تایید وزارت ورزش و جوانان و قرارگاه مهارت آموزی کارکنان وظیفه توسط سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی منتشر و در اختیار واحداهای سازمانی مجری گذاشته شده است.

وی ضمن تشکر از وزارت ورزش و جوانان و قرارگاه مهارت آموزی کارکنان وظیفه در خصوص اعتماد به جهاد دانشگاهی به عنوان یک نهاد توسعه ای و دانش بنیان در واگذاری مسئولیت برگزاری دورهای مهارت آموزی در دوران بدو خدمت اظهار داشت: از اسفند 1397 تا کنون 22590  نفر در دوره های برگزار شده شرکت و یک میلیون و هشتصد و هفت  هزار نفر - ساعت آموزش مهارتی به سربازان ارائه شده است.
بیجندی گفت: این طرح ابتدا به صورت پایلوت در 5 استان آغاز و سپس در24 استان گسترش یافته و امید است با تداوم حمایت وزارت ورزش و جوانان شاهد تعمیم و گسترش این طرح در سراسر کشور باشیم. وی در پایان به یکی از ویژگی های شاخص  این طرح اشاره و اظهار داشت: از ویژگی های شاخص این طرح ارائه گواهی نامه های مهارتی به شرکت کنندگان است که می تواند درآینده شغلی آنها مفید و موثر باشد.

 


13 اسفند 1399 8:8
چاپ | ارسال به ديگران

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

به نظرشما کدامیک از گروه رشته های تحصیلی شانس بیشتری برای یافتن فرصت شغلی دارند؟