بیش از یکصد اشتغال در حوزه اقتصاد دیجیتال ایجاد شد

با حمایت ستاد توسعه فناوری های اقتصاددیجیتال؛
بیش از یکصد اشتغال در حوزه اقتصاد دیجیتال ایجاد شد

ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از حامیان فعالان و افراد دارای ایده و تخصص در حوزه‌های فناورانه، با حمایت های خود تا پایان امسال برای ۱۱۵ نفر در حوزه اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی اشتغال ایجاد کرد.
به گزارش روز چهارشنبه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری تلاش‌های خود را به حوزه اشتغالزایی و حمایت از اتصال زنجیره ایده به بازار معطوف کرده است؛ کاری که اولویت همه ستادها است و نتایج و دستاوردهای قابل قبولی برای این نهاد به ثبت رسانده است.
امسال اجرای این مدل حمایتی در ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری نیز به فراهم شدن زمینه اشتغال ۱۱۵ نفر در این حوزه منجر شد. تحقق این امر هم در پیوست با برگزاری ۵۰ بوت‌کمپ‌ تخصصی، حمایت از شکل‌گیری ۸ مرکز نوآوری و بیش از ۲۵ شتاب‌دهنده به ثمر نشست. این رویدادها به آموزش و مهارت افزایی حدود ۶۰۰ نفر در سال ۹۹ انجامید.

این ستاد برنامه‌ای تدوین کرده است و در قالب آن از فعالیت‌های ترویجی و کاربردی کردن پژوهش‌ها و اقدامات حمایت می‌کند. این کار با هدف توسعه زیست‌بوم فناوری و نوآوری و گسترش فضای استارتاپی این حوزه انجام می شود.

ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی جهت‌دهی به تامین مالی نوآوری برای حمایت فناوری های مرتبط با این صنعت و اجرای پروژه های پرچمدار را هدف قرار داده است. نتیجه این تلاش ها هم اجرایی شدن بیش از ۳۳ پروژه پرچمدار و زیرساختی در حوزه فناوری‌های نوظهور دیجیتال و ۲۵ پروژه راهبردی و داخلی است.

این اقدام با کمک و استفاده از ظرفیت شرکت‌های بزرگ دانش‌بنیان، مشارکت بخش‌های خصوصی و دولتی و تجربیات و ظرفیت‌های بین‌المللی به سرانجام خواهد رسید.


27 اسفند 1399 12:3
چاپ | ارسال به ديگران

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

به نظرشما کدامیک از گروه رشته های تحصیلی شانس بیشتری برای یافتن فرصت شغلی دارند؟