پشتیبانی و حمایت مالی از ایده‌های برتر جشنواره کارآفرینی پزشکی قانونی

مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پزشکی قانونی اعلام کرد
پشتیبانی و حمایت مالی از ایده‌های برتر جشنواره کارآفرینی پزشکی قانونی

 مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پزشکی قانونی گفت: از ایده‌های برتر جشنواره کارآفرینی پزشکی قانونی که امروز مراسم افتتاحیه آن به صورت مجازی آغاز شد، حمایت و پشتیبانی مالی صورت خواهد گرفت.
آقای حامد ناییجی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، افزود: سازمان پزشکی قانونی، سازمانی کارشناسی است که در حیطه پزشکی به موارد ارجاعی از مقامات قضایی رسیدگی می‌کند و نظر کارشناسی می‌دهد.
وی، پزشکی قانونی را محل تلاقی علوم پزشکی، حقوق و فقه دانست و گفت: همکاران ما در سازمان پزشکی قانونی در کنار بهره گیری از اصول و مبانی علمی در حیطه‌های مختلف از تجهیزات به روز دنیا برای کارشناسی موارد ارجاعی استفاده می‌کنند و تجهیزات استفاده شده در سازمان از تجهیزات با فناوری بالاست.

مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پزشکی قانونی افزود: با توجه به شرایط کشور و تحریم‌های ظالمانه و چالش‌هایی که برای ما ایجاد کرده است، سیاست‌های جدیدی در کشور و همچنین در سازمان اتخاذ شده است تا به گونه‌ای حرکت کنیم که به منابع داخلی و نیرو‌های جوان و کارآمد داخلی متکی باشیم.
آقای ناییجی گفت: مرکز تحقیقات سازمان پزشکی قانونی به همین منظور جشنواره‌ای را برای استفاده از طرح‌های کارآمد داخلی تحت عنوان جشنواره کارآفرینی پزشکی قانونی تدارک دید که فرایند اطلاع رسانی آن از بهمن سال گذشته آغاز شد.
وی افزود: تا هفتم فروردین امسال ۱۱۹ طرح و ایده به دبیرخانه جشنواره ارسال شد و امروز شاهد برگزاری افتتاحیه این جشنواره به صورت مجازی هستیم.
مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پزشکی قانونی گفت: ۲۰ طرح از طرح‌های وارد شده برگزیده خواهد شد و تیم‌هایی که ایده‌های برگزیده داشتند در کارگاه‌ها حضور پیدا می‌کنند و در نهایت ایده‌ها ارزیابی و سه ایده به عنوان ایده برتر انتخاب می‌شود تا ضمن دریافت جوایز بتوانیم از این ایده‌ها پشتیبانی مالی کنیم و در مرکز تحقیقات پزشکی قانونی از این ایده‌ها برای توسعه فعالیت‌های علمی سازمان استفاده کنیم.
آقای ناییجی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه سازمان پزشکی قانونی چه ارتباطی با شرکت‌های دانش بنیان برای تولید تجهیزات بومی دارد، افزود: در جلسه متعددی که با مجموعه‌های دانش بنیان برگزار کرده ایم نیاز‌های خودمان را در حوزه معاینات بالینی، آزمایشگاه‌ها و حوزه تشریح و صحنه جرم اعلام کرده ایم و هم اکنون ایده‌ها و طرح‌هایی از شرکت‌های دانش بنیان دریافت کرده ایم و طرح‌هایی که واجد شرایط باشند مورد حمایت و پشتیبانی مالی از طریق مرکز تحقیقات پزشکی قانونی قرار می‌گیرند.


16 فروردين 1400 19:44
چاپ | ارسال به ديگران

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

به نظرشما کدامیک از گروه رشته های تحصیلی شانس بیشتری برای یافتن فرصت شغلی دارند؟