افتتاح مرکز رشد شماره ۲ ، مرکز نوآوری آب، انرژی و کشاورزی، مرکز نوآوری و فناوری های زمین شناسی

معاون رئیس‌جمهوری چهار طرح پارک علم و فناوری استان سمنان را افتتاح کرد
افتتاح مرکز رشد شماره ۲ ، مرکز نوآوری آب، انرژی و کشاورزی، مرکز نوآوری و فناوری های زمین شناسی

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری روز سه شنبه با حضور در پارک علم و فناوری استان سمنان واقع در شهرستان شاهرود چهار طرح این پارک را افتتاح کرد.
به گزارش ایرنا، سورنا ستاری در قالب سفر یک روزه به استان سمنان، فاز یک ساختمان کارگاهی رویش فناوری، مرکز رشد شماره ۲ ، مرکز نوآوری آب، انرژی و کشاورزی، مرکز نوآوری و فناوری های زمین شناسی، معدن و صنایع معدنی واقع در پارک علم و فناوری استان سمنان را افتتاح کرد.

مجموعه کارگاه های رویش فناوری شامل ۲ ساختمان دو قلو مجزا، هر یک با مساحت ۲ هزار و ۱۰۰ مترمربع و در مجموع چهار هزار و ۱۰۰ مترمربع در قالب یک شکل هندسی، برای بهره گیری شرکت های دانش بنیان و واحدهای تولیدی در بخش شمالی اراضی پارک علم و فناوری استان سمنان طراحی شده و عملیات اجرایی آن از سال ۱۳۹۸ آغاز شده بود.

هدف از ساخت این مرکز ایجاد فضاهای کاری و کارگاهی برای فعالیت واحدهای فناور و شرکت های دانش بنیان با هدف حمایت از تولید محصولات دانش بنیان در اراضی پارک، حمایت از تجاری سازی نتایج تحقیقات و فناوری های در حال توسعه، ایجاد هم افزایی بین واحدهای فناور و شرکت های دانش بنیان از طریق مبادله موثر اطلاعات، همکاری و بهره برداری از زیرساخت های پارک، ایجاد بستر مناسب برای ایجاد مرکز منطقه ای انتقال فناوری، ارائه آموزشهای لازم مدیریتی، مالی و بازاریابی به واحدهای مستقر به منظور تقویت دانش مدیریت کسب و کار جهت افزایش احتمال بقا و امکان رقابت این واحدها در بازار و توانمندسازی استارتاپ ها، شرکت های دانش بنیان و واحدهای فناور نوپا است.

با هدف تسریع در فراهم سازی امکان بهره برداری واحدهای فناور متقاضی از فاز نخست، عملیات تکمیلی از شهریور ماه سال ۱۳۹۹ با سرعت بیشتری پیگیری شده و طرح با بیش از ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی، آماده استقرار و بهره گیری واحدهای فناور متقاضی است.

از مجموع اعتبارات هزینه شده برای احداث طرح، تاکنون مبلغ  ۲۰ هزار میلیون ریال در قالب موافقت نامه متبادله، از محل اعتبارات معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تامین و پرداخت شده است.

ستاری در سفره یک روزه خود به استان سمنان از پارک علم وفناوری استان که در شهر شاهرود مستقر است بازدید کرده و از شرکت های حوزه ICT و ماشین آلات نیز بازدید می کند.

برنامه های ستاری در استان سمنان در شهرستان های شاهرود، دامغان و سمنان با شامگاه سه شنبه ادامه خواهد یافت.


17 فروردين 1400 12:28
چاپ | ارسال به ديگران

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

به نظرشما کدامیک از گروه رشته های تحصیلی شانس بیشتری برای یافتن فرصت شغلی دارند؟