احتمال لغو آزمون کانون وکلا وجود ندارد

سخنگوی سازمان سنجش:
احتمال لغو آزمون کانون وکلا وجود ندارد

سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: این سازمان با مجوز ستاد ملی مقابله با کرونا ملزم به برگزاری آزمون کانون وکلا در ۲۰ فروردین است و امکان لغو آن وجود ندارد.
فاطمه زرین آمیزی در گفتگوی تلفنی با خبرنگار خبرگزاری صداو سیما در واکنش به اعتراض برخی داوطلبان آزمون کانون وکلا مبنی بر برگزاری این آزمون در ۲۰ فروردین در شرایط کرونایی افزود: ما بر اساس نظر ستاد ملی مقابله با کرونا و با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی ابلاغی از سوی وزارت بهداشت اقدام می‌کنیم.
وی با بیان اینکه شیوه نامه‌های بهداشتی به تمام حوزه‌ها ابلاغ شده است گفت: ناظران بهداشت از سوی وزارت بهداشت مثل سایر آزمون‌ها اعزام می‌شوند و موارد بهداشتی آزمون را قبل، حین و بعد از برگزاری آزمون را از جمله رعایت فاصله گذاری ۱ و نیم متر برای هر داوطلب از هر طرف کنترل می‌کنند.
سخنگوی سازمان سنجش با اشاره به اینکه تعداد شهر برگزاری آزمون از ۳۱ شهر به ۸۴ شهر رسیده است افزود: تردد بین استانی اصلا نداریم هیچ داوطلبی از استان خودش برای حضور در جلسه آزمون خارج نمی‌شود و تردد بین شهری نیز به حداقل رسیده است و برای داوطلبانی که در شهر مورد تقاضا امکان برگزاری آزمون نداشتیم آن‌ها به نزدیک‌ترین شهر مجاور منتقل می‌شوند که البته این موارد به صورت بسیار اندک است.
خانم زرین آمیزی افزود: اکنون کارت ورود به جلسه آزمون در سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org قابل دریافت است
وی در خصوص خوداظهاری داوطلبان کرونایی نیز افزود: ۴۴ داوطلب این آزمون اظهار کرده اند کرونا دارند که با هماهنگی که با معاونت درمان وزارت بهداشت شده محل برگزاری آزمون این داوطلبان کرونایی در بیمارستان‌های شهر حوزه آزمون تعیین شده است و آزمونشان با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی و با دقت نظر بیشتری برگزار می‌شود.
سخنگوی سازمان سنجش درباه اینکه با توجه به آغاز موج چهارم بیماری کرونا و پرخطر بودن نیمی از شهر‌های کشور آیا این آزمون به زمان دیگری موکول نمی‌شود؟ گفت: احتمال لغو آزمون کانون وکلا به هیچ وجه وجود ندارد.

آزمون کانون وکلا تا کنون ۲ مرتبه به تعویق افتاده است ابتدا قرار بود در تاریخ ۲۸ آذر ۹۹ برگزار شود، اما به دلیل شرایط کرونایی به ۲۲ اسفند ۹۹ موکول شد و مجددا به دلیل حاد شدن شرایط انتشار بیماری قرار شد در تاریخ ۲۰ فروردین برگزار شود.
اکنون در شرایطی که نیمی از شهر‌های کشور در شرایط نارنجی و قرمز و در وضعیت پر خطر و بسیار پر خطر قرار دارند بخشی از حدود ۸۲ هزار داوطلب این آزمون خواستار تعویق آزمون هستند، اما در فاصله سه روز مانده تا برگزاری هنوز پاسخ مثبتی از سوی مراجع تصمیم گیر دریافت نکرده اند.


17 فروردين 1400 13:58
چاپ | ارسال به ديگران

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

به نظرشما کدامیک از گروه رشته های تحصیلی شانس بیشتری برای یافتن فرصت شغلی دارند؟