کارآفرینی؛ راهکاری برای ایجاد اشتغال دیگران

کارآفرینی؛ راهکاری برای ایجاد اشتغال دیگران

معاون امور جوانان اداره‌کل ورزش و جوانان استان زنجان گفت: جوانان باید از فرصت‌های پیش‌آمده استفاده کرده و به سمت کارآفرینی حرکت کنند.
هادی شهبازی در گفت‌وگو با ایسنا، در رابطه با اهمیت اشتغال برای جوانان، با بیان‌ اینکه اشتغال از مهم‌ترین مسائل یک جوان‌ محسوب می‌شود، اظهار کرد: اشتغال همانند یک موتور محرک برای جوانان است و این قشر از طریق آن می‌توانند به سمت‌ اهداف بعدی خود مانند ازدواج، خرید مسکن و ... حرکت کنند.
وی با بیان اینکه اشتغال جوانان علاوه بر اینکه عزت‌نفس آن‌ها در اجتماع را افزایش می‌دهد، در کاهش آسیب‌های اجتماعی برای جوانان نیز نقش موثری دارد، افزود: استخدام‌های دولتی محدود است و جوانان نباید منتظر استخدام باشند، بلکه با استفاده از فرصت‌ها باید به سمت‌ کارآفرینی و ایجاد اشتغال برای خود و دیگران بروند.
این مسئول با اشاره به اقدامات اداره‌کل ورزش و جوانان استان زنجان، در رابطه با اشتغال جوانان، تصریح کرد: سعی داریم با فرهنگ‌سازی و توانمندسازی جوانان از طریق سمن‌ها، برگزاری دوره‌های آموزشی و پرداخت تسهیلات در حوزه اشتغال‌زایی جوانان، آن‌ها را به سمت ایجاد اشتغال هدایت کنیم.
شهبازی با اشاره به ظرفیت فضای مجازی، ادامه داد: در حال حاضر که استفاده از فضای مجازی و کسب‌ و کارهای این حوزه در حال گسترش هستند، فرصت مناسبی است تا جوانانی که در این‌ حوزه مهارت و علاقه دارند، از فرصت پیش آمده استفاده کرده و برای خود کسب‌ و کار جدید راه‌اندازی کنند.
معاون امور جوانان اداره‌کل ورزش و جوانان استان زنجان با اشاره به اجرای طرح منش با همکاری جهاددانشگاهی استان، عنوان کرد: در طرح منش علاوه بر ارائه آموزش‌ و توانمندسازی جوانان است که جوانان برتر آموزش‌دیده و برای ایجاد کسب و کار خود حمایت می‌شوند.
وی خاطرنشان کرد: در راستای طرح منش مشاوران اشتغال نیز به ارائه مشاوره به جوانان می‌پردازند که فرصت خوبی برای جوانان‌ است تا با استفاده از این آموزش‌ها و ایجاد تعامل کسب‌ و کار خوبی راه‌اندازی کنند. 


24 شهريور 1400 9:17
چاپ | ارسال به ديگران

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

به نظرشما کدامیک از گروه رشته های تحصیلی شانس بیشتری برای یافتن فرصت شغلی دارند؟