راه اندازی 182 واحد صنعتی جدید در آذربایجان شرقی در سال جاری

سرپرست معاونت امور صنایع سازمان صمت استان خبر داد
راه اندازی 182 واحد صنعتی جدید در آذربایجان شرقی در سال جاری

سرپرست معاونت امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان شرقی از راه اندازی 182 واحد صنعتی در پنج ماهه نخست امسال با سرمایه گذاری 2084 میلیارد تومان با ظرفیت اشتغال بیش از دو هزار و700 نفر در استان خبر داد .
 آرش نگاهبان با اشاره به بخشی از عملکرد حوزه صنعت سازمان صمت استان در پنج ماهه نخست سال جاری، گفت : تا پایان مرداد ماه امسال 86 واحد صنعتی ایجادی با سرمایه گذاری 838 میلیارد تومان و اشتغال 1654نفر در استان راه اندازی شده و رشد هشت درصدی از نظر تعداد و رشد 20 درصدی از نظر سرمایه گذاری نسبت به مدت مشابه سال قبل داشته است.
وی ادامه داد: بیشترین واحدهای راه اندازی شده ایجادی در شهرستان های تبریز، آذرشهر و شبستر و در گروه های صنعتی ساخت ماشین آلات وتجهیزات، محصولات فلزی فابریکی، محصولات از لاستیک و پلاستیک و ساخت مواد و محصولات شیمیائی بوده است.
سرپرست معاونت امور صنایع سازمان صمت استان با بیان این‌که راه اندازی 95 طرح توسعه ای واحدهای تولیدی در پنج ماهه اول امسال با سرمایه‌ای بالغ بر 1240 میلیارد تومان زمینه اشتغال یک هزار و 58 نفر در استان را فراهم خواهد کرد، افزود : بیشترین واحدهای صنعتی راه اندازی شده ناشی از توسعه واحدهای تولیدی، در شهرستان های تبریز، آذرشهر و شبستر قرار دارند.
وی از فعالیت چهار هزار و 119 واحد صنعتی در استان با سرمایه ای بالغ بر 23.454 میلیارد تومان در استان خبر داد و گفت: فعالیت واحدهای صنعتی یاد شده زمینه اشتغال 126 هزار و 207 نفر را فراهم کرده است.
 نگاهبان تصریح کرد: توزیع شهرستان ها و واحدهای صنعتی فعال نشان می دهد که بیشترین واحدهای فعال در شهرستان های تبریز، آذرشهر، شبستر، بستان آباد و بناب قرار دارند.
وی افزود: در راستای سیاست حمایت و تعمیق تولید داخلی، معافیت گمرکی ماشین آلات در پنج ماهه نخست امسال ، نسبت به مدت مشابه سال قبل ،51 درصد کاهش یافته است.
به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی؛ وی خاطرنشان کرد: در پنج ماهه نخست سال جاری ، تولید شیشه جام 23 درصد ، واگن باری 50 درصد و انواع ژنراتور 200 درصد رشد داشته است.


24 شهريور 1400 9:30
چاپ | ارسال به ديگران

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

به نظرشما کدامیک از گروه رشته های تحصیلی شانس بیشتری برای یافتن فرصت شغلی دارند؟