آغاز اجرای طرح «نذر آب» در 4 استان دچار خشکسالی

رئیس سازمان داوطلبان خبر داد
آغاز اجرای طرح «نذر آب» در 4 استان دچار خشکسالی

 رئیس سازمان داوطلبان از آغاز اجرای طرح نذرآب 4 خبر داد و گفت با توجه به اینکه شرایط کرونا در برخی استان‌ها رو به بهبود است، طرح نذر آب 4 از امروز دوم شهریورماه باهدف تأمین آب پایدار در 4 استان (15 شهرستان) دچار خشکسالی آغاز شد.
به گزارش بازارکار به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر، محمد نصیری، با اشاره به تنش آبی ایجادشده در استان‌های جنوبی کشور گفت: امسال طرح نذرآب 4 مانند سال‌های گذشته در استان‌های کمتر برخوردار و درگیر با تنش آبی اجرا می‌شود و هلال‌احمر در این مناطق؛ خدمات معیشت محور، سلامت‌محور و تأمین آب شرب سالم را در دستور کار خود قرار داده است.
نصیری با تأکید بر رعایت شیوه‌نامه‌ها در اجرای این طرح افزود: نذرآب 4 به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا، با تأخیر انجام شد و اکنون‌که این طرح آغازشده تمامی اقدامات با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در همه مراحل انجام خواهد شد.

رئیس سازمان داوطلبان با اشاره به هدف نهایی طرح گفت: هدف از انجام طرح نذرآب 4، تأمین آب پایدار با استفاده از ظرفیت داوطلبان و خیرین است، در این طرح تا پایان شهریورماه در 333 روستا، عملیات آب‌رسانی کامل و پایدار انجام می‌شود.

شهرستان‌های هیرمند، کنارک، دشت یاری، مهرستان، ایرانشهر، دلگان، سیب و سوران و زهک از استان سیستان‌و‌بلوچستان، شهرستان‌های درمیان، سربیشه و نهبندان از استان خراسان جنوبی، شهرستان‌های سیریک و میناب از استان هرمزگان و شهرستان‌های نرماشیر و فهرج از استان کرمان، مناطق تحت پوشش نذر آب هستند.

«طرح نذر آب» از سه سال پیش و به دنبال بحران خشکسالی در استان‌های جنوب و جنوب شرقی کشور، با هدف تامین آب شرب مناطق محروم با کمک مردم و به همت جمعیت هلال احمر اجرا شده است. در این طرح، علاوه بر آبرسانی به شهرهای درگیر با خشکسالی، اموری از جمله حضور داوطلبانه پزشکان و ویزیت رایگان مردم، توزیع بسته‌های معیشتی و ... نیز انجام می‌شود.


31 شهريور 1400 10:20
چاپ | ارسال به ديگران

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

به نظرشما کدامیک از گروه رشته های تحصیلی شانس بیشتری برای یافتن فرصت شغلی دارند؟