474 روستای بدون بیکار و هر روستا یک محصول فعال شدند

در جلسه شورای معاونین، مدیران ستادی و استانی صندوق کارآفرینی امید عنوان شد
474 روستای بدون بیکار و هر روستا یک محصول فعال شدند

همایش مدیران ستادی و استانی با حضور نوراله زاده مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید، اصحابی عضو هیات مدیره و سایر مدیران و معاونان ستادی، استانی و منطقه ای برگزار شد.
 به گزارش بازارکار، نوراله زاده در ابتدای این جلسه ضرورت تشکیل جلسات هفتگی را بررسی عملکرد سازمان با رویکرد مدیریت پروژه اعلام کرد و گفت: لازم است بدانیم برنامه هایی که در دست داریم هریک در چه مرحله ای است و این برنامه ها در چه زمانی به نتیجه می رسد. مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید خاطرنشان ساخت لازم است همواره همه مدیران با تسلط بر حوزه های کاری خود، آمادگی ارائه گزارش هفتگی را داشته باشند تا امکان هدایت و راهبری روزآمد سیستم فراهم گردد.
مدیرعامل صندوق در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به راه اندازی مناطق 9 گانه کشوری، علت و فلسفه این امر را تسریع در پرداخت و بهبود عملکرد استانها عنوان کرد و افزود: اگر حضور مدیران در مناطق به تسریع و تسهیل تصویب طرح و پرداخت کمک نکند، این تغییر هیچ فایده ای برای صندوق نخواهد داشت.
وی افزود: از جمله محاسن مدیران منطقه ای منصوب شده این است که ایشان به تمامی فرایندها و فعالیتهای سازمان از سطح کارشناس تا مدیر تسلط کامل دارند.
نوراله زاده در ادامه از مدیران مربوط خواست اطلاعات تمام تفاهم نامه های منعقده  و تسهیلات روستایی را روی داشبوردهای مدیریتی قرار دهند تا مشاهده اطلاعات آن برای همه مدیران قابل دسترس باشد.
وی اضافه کرد: مدیران باید بدانند چه تعداد طرح شناسایی شده و چه تعداد تسهیلات پرداخت شده و چه تعداد به بهره برداری رسیده است.
دکتر نوراله زاده با تاکید بر شعار سال که از سوی مقام معظم رهبری تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها نامگذاری شده است، ابراز داشت: ما پیوسته باید بر بهبود فرآیندها و مانع زدایی ها، برنامه ریزی داشته باشیم و همواره نواقص سیستم را در جهت مانع زدایی ها پایش نماییم.
در ادامه جلسه نیک نژاد مدیر ریسک و حسابداری مدیریت به ارائه گزارشی از پرداخت تسهیلات صندوق ارائه نمود. وی به بارگذاری اطلاعات تفاهم نامه ها با وزارت جهاد کشاورزی، وزارت ورزش و جوانان، وزارت کار، سازمان بهزیستی و کمیته امداد پرداخت و گفت: اطلاعات این تفاهم نامه ها قبل از بارگذاری، راستی آزمایی شده است.
نیک نژاد اظهار آمادگی کرد تا در صورت درخواست مدیران، دسترسی های لازم به هر مدیریت داده شود.
طبق گزارش مدیر ریسک و حسابداری مدیریت، پرداخت تسهیلات سازمان در سال 97 در بالاترین میزان خود بوده است.  
نیک نژاد در ارزیابی عملکرد استان ها در حوزه پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی از محل منابع تلفیقی با صندوق توسعه ملی ، از استانهای کرمانشاه، خراسان رضوی، سیستان و بلوچستان، و گلستان به عنوان استانهای برتر در حوزه پرداخت تسهیلات یاد کرد و گفت: استانهای قم و تهران کمترین میزان پرداخت تسهیلات را داشته اند.
یوسفیان مدیر تحقیقات بازار و ساماندهی به آمار روستاهای پایلوت استراتژیهای صندوق اشاره کرد و گفت: در سراسر کشور 474 روستا (شامل روستای بدون بیکار و هر روستا یک محصول) فعال شده که برای مثال 9 طرح در آذربایجان شرقی، یک روستا در البرز و 28 روستا در خراسان جنوبی واقع شده اند.
یوسفیان گفت: چنانچه میانگین شهرستانهای کشور را 400 عدد بدانیم، تعداد 474 روستا چیزی بیش از کل این تعداد است که البته از پراکندگی جغرافیایی متنوعی برخوردار است.
اصحابی عضو هیات مدیره صندوق کارآفرینی امید با بیان اینکه شاید یکی از مشکلات کاهش پرداخت، عدم همکاری کمیته های فنی استانها باشد. وی خواستار این شد که تمامی مدیران ترتیبی اتخاذ کنند که طرحهای زیر 40 میلیارد ریال به سمت صندوق هدایت شوند.
در ادامه خلیلی معاون تجهیز و تخصیص منابع مالی صندوق میزان معوقات صندوق را 16% اعلام کرد و افزود: این میزان به نسبت سایر بانکها بسیار اندک است و این مساله جای خوشبینی و تقدیر دارد.   
خلیلی خاطرنشان کرد: صندوق با دریافت 96% اعتبارات حوزه اشتغال روستایی و عشایری از محل منابع صندوق توسعه ملی، بهترین عاملیت را بین بانکهای عامل (کشاورزی، پست بانک و توسعه تعاون) دارد.
وی افزود: صندوق با اینکه سهم منابع کمتری داشته، پرداخت بیشتری انجام داده است.


31 شهريور 1400 12:0
چاپ | ارسال به ديگران

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

به نظرشما کدامیک از گروه رشته های تحصیلی شانس بیشتری برای یافتن فرصت شغلی دارند؟