حمایت از طرح‌های اشتغال‌زا در نقاط صفر مرزی

مدیر صندوق کارآفرینی امید آذربایجان غربی مطرح کرد
حمایت از طرح‌های اشتغال‌زا در نقاط صفر مرزی

 مدیر صندوق کارآفرینی امید آذربایجان غربی از بزرگ‌ترین گلخانۀ شمال غرب کشور که با حمایت صندوق کارآفرینی امید راه‌اندازی و به بهره‌برداری رسیده است، بازدید کرد.
به گزارش بازارکار، گل محمدی در این بازدید با بیان اینکه هدف اصلی صندوق حمایت از طرح‌های پایدار و اشتغال‌زا و همچنین مهاجرت معکوس است، افزود: با راه‌اندازی این گلخانه به تمامی اهداف خود رسیده‌ایم.
بزرگ‌ترین گلخانۀ شمال غرب کشور در شهرستان ارومیه و روستای گنگچین با حمایت 20میلیاردریالی صندوق کارآفرینی امید و همچنین بانک کشاورزی به بهره‌برداری رسیده است. این گلخانه به آخرین تجهیزات و تکنولوژی‌های روز دنیا مجهز بوده و دارای سیستم تزریق co2 و گرمایش از کف و موم‌کاری لولۀ هاب آب، برای جلوگیری از استرس ریشه و سیستم سرمایش پد و فن و همچنین استخر تغذیه مواد غذایی مورد لزوم ریشه است.

این گلخانه به‌صورت مستقیم برای 56 نفر ایجاد فرصت شغلی کرده است که 40 نفر آن در بخش گلخانه مشغول به کار هستند و 16 نفر نیز نیروی فنی گلخانه هستند.

پرویز پروین شعار، مجری طرح با بیان اینکه در مرحلۀ اول بالغ بر 350 تن محصولات گلخانه برداشت شده است، افزود: در مرحلۀ دوم برآورد 500 تن برداشت شود.

گل محمدی، مدیر صندوق استان نیز در این بازدید، راه‌اندازی طرح سورتینگ و بسته‌بندی را از نیازهای این مجموعه دانست و افزود: تلاش خواهیم کرد برای راه‌اندازی آن کمک‌های لازم را انجام دهیم.


31 شهريور 1400 12:26
چاپ | ارسال به ديگران

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

به نظرشما کدامیک از گروه رشته های تحصیلی شانس بیشتری برای یافتن فرصت شغلی دارند؟