كارفرمايي

مدیر صندوق بیمه تامین اجتماعی:

بدهی كارفرمایان شركت های بزرگ تقسیط می شود

مدیر عامل صندوق بیمه تامین اجتماعی كشور مقدار مطالبات این صندوق از دولت و كارفرمایان را به ترتیب 189هزار و 35 هزار میلیارد ریال اعلام كرد و گفت: طرح تقسیط 60 ماهه بدهی های كارفرمایان شركت های بزرگ در دستور كار این صندوق قرار گرفته است.

25 آبان 1389 11:32
معاون رییس جمهور:

در كارهای غیرحجمی چیزی به نام دستگاه واسطه برای انعقاد قرارداد كاری وجود ندارد

معاون توسعه مدیریت و سرمایه‌ نیروی انسانی رییس‌جمهور به موضوع «دوركاری» در كلانشهرها اشاره كرد و افزود: موضوع دوركاری در تهران به طور جد دنبال می‌شود تا یكسری مشاغل عمومی و خصوصی كه امكانش وجود دارد، به صورت دوركار اقدامات خود را انجام دهند.

19 آبان 1389 11:35

جلسه شورای عالی اشتغال امروز برگزار نمی‌شود

جلسه شورای عالی اشتغال امروز هم برگزار نمی‌شود.

16 آبان 1389 11:45

پرداخت دستمزد كارگران با فرمول حداكثر حداقل ها!

با وجود اینكه ماده 41 قانون كار پرداخت حداقل دستمزد سالیانه تعیین شده در شورای عالی كار را وظیفه كارفرمایان و عواقب نپرداختن آن را نیز متوجه خود آنها می‌داند، برخی با توسل به شیوه‌های مختلف از این مسئولیت شانه خالی می‌كنند و از حداقل دستمزد نیز حداكثر می‌كاهند.

16 آبان 1389 9:17

جذب نیروی كار توسط سازمان های دولتی موجب كاهش نرخ بیكاری در كشور می شود

عضو كمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به كمبود نیروی كار در بسیاری از سازمان های دولتی گفت: در صورتی كه این سازمان ها اقدام به جذب نیروی كار كنند از معضلات بیكاری موجود در جامعه كاسته می شود.

15 آبان 1389 12:40
عضو شورای عالی كار:

برنامه پنجم از بنگاه‌های زودبازده جدی‌تر حمایت كند

عضو شورای عالی كار تاكید كرد كه اگرچه قوانین برنامه پنج ساله در زمینه بهبود فضای اشتغال كشور اهداف خوبی را ترسیم كرده‌اند، اما باید نسبت به اجرایی شدن این قوانین و تحقق آن اهداف دقت بیشتری صورت بگیرد.

14 آبان 1389 12:53

جنجال در تصاحب كرسی كارفرمایی

در حالی پس از یك دوره فعالیت موازی و همزمان دو كانون عالی كارفرمایی در كشور، انتخاباتی برای ادغام آنها صورت گرفت كه این موضوع با حرف و حدیث‌های فراوانی همراه شد، تا جایی كه زمزمه‌های مخدوش بودن آن مطرح شده است.

12 آبان 1389 15:29
عضو هیات مدیره كانون عالی كارفرمایان:

انتخابات كانون عالی انجمن‌های صنفی كارفرمایی می‌تواند باطل شود

یك عضو هیات مدیره كانون عالی كارفرمایان با بیان اینكه كانون عالی انجمن‌های صنفی كارفرمایی در انتخابات اخیر خود اصول چهارگانه توافق نامه امضا شده در حضور وزیر كار را رعایت نكرده است، گفت: این انتخابات با رعایت مسائل قانونی نبوده و می‌تواند ابطال شود.

10 آبان 1389 11:14

قانون كار در حاشیه

با وجود اینكه در ماده 11 قانون كار، مدت زمان قرارداد آزمایشی كارگر ساده و ماهر 1 تا 3 ماه تعیین شده است ولی این كارفرمایان هستند كه در جایگاه قانون شرایط كار آزمایشی كارجویان را تعیین و خود نیز آن را اجرا می‌كنند.

10 آبان 1389 9:19

حذف پیمانكاریها روی میز وزارت كار

در حالی كه چندسال از طرح مسئله حذف فعالیت پیمانكاریها و ایجاد زمینه اتصال مستقیم كارگر به كارفرما توسط مدیران ارشد وزارت كار می گذرد، ولی این پرونده همچنان مفتوح باقی مانده است.

9 آبان 1389 12:50

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

به نظرشما کدامیک از گروه رشته های تحصیلی شانس بیشتری برای یافتن فرصت شغلی دارند؟