نظام وظیفه

جذب سربازطلبه در مرکز خدمات حوزه‌های علمیه استان تهران

مرکز خدمات حوزه‌های علمیه استان تهران اقدام به جذب نیروی امریه از میان طلاب و روحانیون محترم شهر تهران کرده است.

4 آذر 1400 15:32

جایگزین سربازی اجباری چیست؟

شاید اگر از هر یک از پسران ۱۸ساله دغدغه‌هایی زندگی‌شان را بپرسیم، از قانون سربازی اجباری نام می‌برند؛ اقتصاد آنلاین نظرات مخاطبانش درباره این قانون و آسیب‌هایی که سربازی اجباری برایشان به همراه داشته است را جویا شده است.

4 آذر 1400 15:24

«مهارت آموزی» رویکردجدید سربازی است

مشاور عالی قرارگاه مرکزی مهارت آموزی ستاد کل نیروهای مسلح گفت: مهارت آموزی سربازان وظیفه یکی از کارکردهای مهم و رویکردجدید سربازی است.

2 آذر 1400 11:57

۱۵ مرکز مهارت‌آموزی در دانشگاه‌های آذربایجان‌غربی راه‌اندازی شد

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای آذربایجان‌غربی گفت: ۱۵ مرکز مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی دانشجویان با هدف توانمندسازی مهارتی و کمک به اشتغال دانش آموختگان در دانشگاه‌های این استان راه‌اندازی شده است.

2 آذر 1400 11:51
سربازان بدانند؛

نحوه اشتغال به کار مشمولان وظیفه در سازمان‌های دولتی و خصوصی

بسیاری از مشمولان خدمت وظیفه عمومی درباره نحوه استخدام و اشتغال به کار خود قبل از اعزام به خدمت سوالاتی دارند که در این خبر توضیح خواهیم داد. به گزارش خبرگزاری آنا،‌ هر فرد ذکوری بعد از رسیدن به سن ۱۸ سالگی تمام باید تکلیف خدمت وظیفه عمومی خود را مشخص کند و در این میان یکی از دغدغه‌های مشمولان وظیفه امکان استخدام آن‌ها قبل از اعزام شدن به دوره سربازی است و در این خبر قصد داریم درباره امکان استخدام مشمولان وظیفه در سازمان‌های دولتی توضیحاتی دهیم. مطابق قوانین و مقررات خدمت وظیفه عمومی، استخدام مشمولان وظیفه به طور کلی در وزارتخانه‌ها و موسسات وابسته به دولت و در کارخانه‌ها و کارگاه‌ها و موسسات خصوصی بدون داشتن کارت پایان خدمت و یا کارت معافیت دائم ممنوع است. البته استخدام مشمولان غیرغایب در نیروهای مسلح با رعایت مقررات مربوط، از محدودیت فوق مستثنی است. آیا می‌توان با تغییر سن از خدمت وظیفه عمومی معاف شد؟

1 آذر 1400 10:15

مجازات غیبت و فرار از خدمت سربازی

دراین مقاله درباره مجازات تعیین شده برای غیبت و فرار از خدمت سربازی توضیه داده شده است.

30 آبان 1400 10:11

تسهیل شرایط استخدامی نخبگان وظیفه در دستگاه‌های دولتی

رئیس بنیاد نخبگان ستاد کل نیرو‌های مسلح از تسهیل شرایط استخدامی نخبگان وظیفه در دستگاه‌های دولتی و هیئت علمی دانشگاه‌ها خبر داد.

29 آبان 1400 12:8

آیا دوران سربازی جزو سابقه بیمه محسوب می‌شود؟

دوران سربازی افراد مشمول قانون کار جزو سابقه بیمه‌ای آن‌ها محسوب می‌شود.

26 آبان 1400 10:51
سازمان وظیفه عمومی ناجا اعلام کرد؛

تمدید تاریخ اعزام مشمولان مناطق زلزله زده هرمزگان

بر اساس اعلام سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی، تاریخ اعزام به خدمت مشمولان مناطق زلزله زده استان هرمزگان تمدید شد.

24 آبان 1400 16:19
خبر خوش برای سربازان

شرایط دریافت وام ۱۰۰میلیون تومان

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران از پرداخت مبلغ ۱۰۰میلیون تومان تسهیلات در قالب مشاغل خانگی به سربازان ماهر و منقضی از خدمت خبر داد.

18 آبان 1400 11:12
جانشین فرمانده کل ارتش مطرح کرد:

بکارگیری سربازان در حوزه‌های تخصصی مرتبط با رشته تحصیلی

امیر سرتیپ «دادرس» گفت: نظام سربازی در ارتش جمهوری اسلامی به دنبال ایجاد فضایی است که افراد بتوانند ضمن کسب آمادگی دفاع از کشور، خود را در جهت رشته تخصصی مورد نظرشان ارتقا دهند.

18 آبان 1400 8:39

جذب «نیروی امریه» در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی

وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با توجه به ظرفیت ایجاد شده در اصل ۱۴۷ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، در نظر دارد از توان علمی و تخصصی فارغ‌التحصیلان دانشگاهی در قالب جذب نیروهای امریه (کارکنان وظیفه) جهت ارائه خدمات در حوزه‌های اجتماعی، اقتصادی، کارآفرینی و رفاه در مراکز استان‌ها و مناطق محروم و کمتر توسعه یافته کشور اقدام نماید.

16 آبان 1400 12:19
از سوی ستاد کل نیروهای مسلح:

آخرین تصمیمات از زمان، خدمت و سربازی حرفه ای تشریح شد

آخرین مهلت تکمیل پرونده مشمولان غایبی که در سال ۹۷ متقاضی پرداخت طرح مشمولان غایب بوده اند طبق قانون بودجه تا سال ۱۴۰۰ است. «سربازی حذف نخواهد شد» این تصمیم قاطع ستاد کل نیروهای مسلح است؛ مطلبی که «امیردریادار دوم غلامرضا رحیمی‌پور» رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح اعلام و اظهار داشت:‌ ستاد کل نیروهای مسلح به دنبال خوشایند‌سازی، بهبود وضعیت سربازی، افزایش نگهداشت، بهبود حقوق، کاهش مشکلات و بومی‌سازی بوده و مطالبات سربازان را بررسی می‌کند.

10 آبان 1400 15:50

بهره‌مندی فرزندان پسر مددجویان کمیته امداد از خدمات نظام وظیفه

قائم مقام کمیته امداد امام خمینی (ره) خوزستان گفت: ۴۴۸ نفر از فرزندان پسر خانواده‌های زیرپوشش کمیته از تسهیلات خدمت نظام وظیفه بهره‌مند شدند.

9 آبان 1400 22:25
مدیرکل هماهنگی امور سرمایه‌گذاری و اشتغال استانداری خراسان جنوبی

۳۰ میلیارد تومان برای اشتغال سربازان در خراسان جنوبی ابلاغ شد

مدیرکل هماهنگی امور سرمایه‌گذاری و اشتغال استانداری خراسان جنوبی گفت: ۳۰ میلیارد تومان تسهیلات برای اشتغال سربازان منقضی از خدمت در این استان ابلاغ شده که بخشی از آن مربوط به اعتبارات مشاغل خرد و خانگی است.

9 آبان 1400 9:50

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

به نظرشما کدامیک از گروه رشته های تحصیلی شانس بیشتری برای یافتن فرصت شغلی دارند؟