آموزش مهارتی 40 هزار کارآموز در تهران

مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان تهران خبر داد
آموزش مهارتی 40 هزار کارآموز در تهران
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان تهران از آموزش ۴۰ هزار کارآموز طی سه ماه اول سال خبر داد و گفت:‌ ۱۳۰ آموزشگاه فنی و حرفه‌ای جدید ایجاد شد.
حمیدرضا خانپور در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» با اشاره به اینکه بیش از 5 هزار آموزشگاه آزاد فعال در استان تهران مشغول فعالیت‌ هستند، اظهار داشت: رویکرد‌های مهارت آموزی به سمت رشته‌های جدید و مورد نیاز بازار کار رفته و در صدد تامین تقاضای مهارت جویان هستیم.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان تهران افزود:‌ در سه ماه گذشته امسال حدود 10 هزار نفر در بخش دولتی آموزش ارائه شده است و در بخش خصوصی نیز نزدیک به 30 هزار نفر از مهارت‌های مورد نیاز بهره‌مند شدند.
وی با بیان اینکه این آموزش‌ها در 35 رشته با بیش از 150 حرفه انجام شده است، تصریح کرد: برخی رشته‌ها دارای گرایش‌های مختلف هستند که از سوی مراکز دنبال می‌شود.
خانپور در خصوص مشکلات آموزشگاه‌های آزاد فنی و حرفه‌ای در سطح استان تهران، بیان داشت: در نیمه دوم سال گذشته بیش از 10 مورد تعطیلی آموزشگاه داشتیم و 130 آموزشگاه‌ جدید نیز ایجاد شده است.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان تهران تاکید کرد: رشته‌های فنی معمولا در آموزشگا‌ه‌های آزاد خوب جواب نمی‌دهد و به همین دلیل آموزشگا‌ه‌ها بیشتر در بخش خدمات فعال هستند.
وی افزود: برخی مشکلات در بخش‌های فنی وجود دارد که هزینه‌های آن برای آموزشگاه‌های خصوصی زیاد است و توان آن را ندارد به همین دلیل برخی معضلات ایجاد می‌شود.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان تهران یادآور شد: یکی از رویکرد‌های حمایتی از آموزشگاه‌های آزاد پرداخت تسهیلات است که امیدواریم در دولت آینده بتوان آن را اجرایی کرد.
خانپور با اشاره به بهبود فضای کسب و کار در کشور گفت:‌ امیدواریم اصلاحات خوبی در این بخش ایجاد شود تا بتوان شاهد رشد تولید و اشتغال در سطح کشور باشیم.

22 تير 1392 10:43
چاپ | ارسال به ديگران

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

آیا از عملکرد دولت در حوزه اشتغال در سال 97 رضایت دارید؟