حمایت از برندهای داخلی با هدف ایجاد اشتغال پایدار/ معرفی آموزشگاه‌های توانمند به وزارت کار

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای تهران خبر داد
حمایت از برندهای داخلی با هدف ایجاد اشتغال پایدار/ معرفی آموزشگاه‌های توانمند به وزارت کار
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان تهران با اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه و حمایت این مجموعه از برندهای تولیدی داخل کشور برای ایجاد اشتغال پایدار از معرفی آموزشگاه‌های توانمند به وزارت کار خبر داد.
حمیدرضا خانپور در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، با اشاره به برگزاری جلسه شورای اشتغال و سرمایه‌گذاری استان تهران در هفته گذشته گفت: در این جلسه گزارشی از فعالیت‌های سازمان فنی و حرفه‌ای به اعضا ارایه شد و در قالب آن طرح جدید سازمان تحت عنوان آموزش‌های محصول‌محور و فراهم کردن اشتغال پایدار با مشارکت کارآفرینان و بخش خصوصی برای اعضا تشریح شد.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان تهران افزود: یکی دیگر از برنامه‌هایی که در دستور کار داریم،‌ شناسایی برندهای تولیدی داخل به منظور توسعه تولید داخل و استفاده از امکانات موجود برای ایجاد اشتغال است.
وی با بیان مثالی در این خصوص گفت: هم اکنون 70 درصد پوشاک کشور وارداتی است بنابراین باید از تولید داخلی در این زمینه حمایت شود به همین منظور در استان تهران تفاهم‌نامه‌ای با یکی از شرکت‌های تولیدی پوشاک به امضا رساندیم و بر این اساس بخشی از فضای مازاد خود را برای آموزش و اشتغال در زمینه پوشاک در اختیار آنها قرار دهیم.
خانپور ادامه داد: شرکت تولید‌کننده ضمن بازسازی و تجهیز فضا، کارآموزان را تحت آموزش قرار می‌دهد و پس از اتمام آموزش فرد می‌تواند در آن واحد تولیدی مشغول به تولید شود و حتی برخی از فعالیت‌ها را در منزل انجام دهد و به این وسیله ضمن ایجاد اشتغال پایدار از تولید‌‌کننده داخلی حمایت می‌شود.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان تهران، برنامه دیگر این مجموعه را معرفی آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای توانمند استان تهران به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی عنوان کرد و گفت: بر اساس این طرح تفاهم‌نامه‌ای بین اتحادیه‌های صنفی و سازمان فنی و حرفه‌ای بسته می‌شود تا با همکاری این نهادها اشتغال پایدار برای کارآموزان فنی و حرفه‌ای در صنایع و رشته‌های مختلف ایجاد شود.
وی اضافه کرد: در حال حاضر این کار در رشته جواهرسازی مهره‌ای آغاز شده و آموزش‌ها در حال انجام است و قرار است هزار نفر در این طرح تحت آموزش قرار گرفته و به هر یک از آنها از طریق پشتیبان، 7 میلیون تومان تسهیلات از طریق صندوق مهر امام رضا(ع) اعطا می‌شود.
به گفته خانپور، در این طرح، اتحادیه‌های صنفی خرید محصولات تولیدی کارآموزان را تضمین می‌کنند و از این طریق ضمن کسب درآمد و رونق تولید ملی، اشتغال پایدار هم ایجاد می‌شود.
خانپور، حمایت از بخش خصوصی تضمین خرید محصولات تولیدی مهارت‌آموزان را از مزایای این اقدام برشمرد و گفت: انجام مقدمات این کار در صنایع دستی و قالیبافی در حال آماده‌سازی است.

24 شهريور 1393 9:54
چاپ | ارسال به ديگران

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

آیا مایل به شرکت درطرح کارورزی که توسط دولت اعلام شده هستید؟