ضرورت بهره‌گیری صنایع از آموزش مهارتی

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان تهران مطرح کرد
ضرورت بهره‌گیری صنایع از آموزش مهارتی
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان تهران، اقتصاد مهارتی را الگویی اجرایی در سیاستگذاری‌های کلان و عمومی اقتصاد کشور ذکر کرد و گفت: نظام آموزش مهارتی متناسب با اقتصاد مقاومتی عمل می‌کند.
حمید رضا خانپور در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: اقتصاد مهارتی با ارائه الگوهای بازارمحور نه تنها موجب اشتغال پایدار جوانان جویای کار می‌شود بلکه رشد بهره‌وری و ارزش افزوده را به دنبال دارد.
وی رشد بهره‌وری در اقتصاد را از محورهای اصلی اقتصاد مقاومتی عنوان کرد و گفت: با کسب آموزشهای مهارتی می‌توان عوامل تولید و رقابت پذیری اقتصادی را تقویت و نیروی انسانی را توانمند کرد و بستر رقابت در صحنه‌های بین المللی را به وجود آورد.
به گفته مدیرکل آموزش فنی وحرفه‌ای استان تهران، نظام آموزش مهارتی متناسب با اقتصاد مقاومتی عمل و نیروی انسانی کشور را بر مبنای شرایط و نیازهای جامعه آن تربیت می‌کند.
خانپور با بیان اینکه اقتصاد مهارتی باید در کنار صنایع مزیت آفرین در اولویت قرار گیرد، افزود: اگر این اتفاق صورت گیرد واحدهای صنعتی می‌توانند ضمن تولید کالاهای صادراتی به تربیت نیروی انسانی ماهر و کارآمد بپردازند و با رونق بخشیدن به تولید و صادرات خود، ارزش افزوده‌ بالایی برای کشور ایجاد کنند.
وی در پایان نبود اقتصاد مهارتی آموزش محور در کشور را مورد اشاره قرار داد و اظهار کرد: همه دستگاههای اجرایی موظف به اجرای بخش‌هایی از سیاستگذاری‌های اقتصادی کشور هستند و باید در زمینه اقتصاد مهارتی مبتنی بر آموزش وارد عمل شوند.

6 دی 1393 11:44
چاپ | ارسال به ديگران

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

آیا مایل به شرکت درطرح کارورزی که توسط دولت اعلام شده هستید؟