وجود خلاء اقتصاد مهارتی در کشور

وجود خلاء اقتصاد مهارتی در کشور
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران با بیان اینکه اقتصاد مهارتی با ارائه الگوهای بازار محور اشتغال پایدار ایجاد می کند، گفت: خلاء اقتصاد مهارتی مبتنی بر آموزش در کشور مشهود است.
'حمیدرضا خانپور' روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، خاطر نشان کرد: اقتصاد مهارتی زیربنای اقتصاد فرهنگی، ورزشی و انرژی است و با ارائه الگوهای بازار محور موجب اشتغال پایدار جوانان شده و افزایش ارزش افزوده و ارتقاء زنجیره محصول اقتصادی کشور را در پی دارد.
وی با بیان اینکه رشد بهره وری در اقتصاد از محورهای اصلی اقتصاد مقاومتی است اظهار کرد: توانمند سازی نیروی کار و تقویت عوامل تولید، افزایش تولید، تقویت رقابت پذیری، ایجاد بستر رقابتی داخلی و خارجی در سایه آموزش های مهارتی حاصل می شود.
خانپور با تاکید بر اینکه اقتصاد مهارتی در کنار صنایع راهگشای رقابت در بازار داخلی و خارجی است افزود: واحدهای صنعتی با به کارگیری اقتصاد مهارتی، به تربیت نیروی انسانی ماهر پرداخته و با افزایش تولید و صادرات کالا مرغوب و افزایش ارزش افزوده روبرو می شوند.
مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران اظهار داشت: در حال حاضر اداره کل فنی و حرفه ای به عنوان یکی از متولیان آموزش روزآمد در سطح استان با شرکت ها و نهادهای بسیاری تفاهمنامه های همکاری در خصوص ارائه آموزش های مهارتی منعقد کرده است.
خانپور اظهار داشت: با افزایش سهم سرمایه انسانی از طریق ارتقاء آموزش، مهارت، خلاقیت، کارآفرینی و تجربه، شاهد افزایش تولیدات داخلی و کالاهای اساسی با هدف کاهش وابستگی به سایر کشورها هستیم.

7 دی 1393 9:50
چاپ | ارسال به ديگران

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

آیا مایل به شرکت درطرح کارورزی که توسط دولت اعلام شده هستید؟