واحدهای تولیدی و بنگاه های کوچک زمینه ساز تولید و اشتغال هستند

نماینده ولی فقیه در کردستان:
واحدهای تولیدی و بنگاه های کوچک زمینه ساز تولید و اشتغال هستند

نماینده ولی فقیه در کردستان باتاکید براینکه بنگاه های کوچک زمینه ساز اشتغال و تولید هستند، گفت: باید در راستای تقویت این واحدها تلاش کرد و مسئولان به این حوزه توجه کنند.
به گزارش بازارکار به نقل از مهر، آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی در جلسه شورای توسعه استان کردستان که به ریاست وزیر کشور در این شهر برگزار شد، اظهار کرد: استان کردستان در بسیاری از شاخص‌ها پیشرفت چشمگیری داشته و انتظار می‌رود در مدت باقیمانده عمر دولت، خدمات خوبی به مردم ارائه و در جهت جبران عقب ماندگی ها تلاش شود.
وی با اشاره به لزوم اشتغال پایدار مرزنشینان و توسعه صادرات، گفت: باید در راستای بستر سازی مناسب جهت حضور مردم و فعالان اقتصادی، حوزه صادرات را در بخش های مرزی استان فعال نموده و موانعی که بر سر راه صادرات قرار گرفته اند را برداریم.
وی با بیان اینکه استان کردستان ظرفیت‌های متعددی در حوزه‌هایی همچون شیلات، گردشگری و تولید ۱۳ هزار تن گوشت قرمز را دارد، ادامه داد: دراین استان از یک دهم ظرفیت موجود در حوزه شیلات استفاده شده است که این حوزه جای پیشرفت بیشتری دارد، همچنین ظرفیت افزایش تولید ۱۳ هزار تن گوشت قرمز به ۱۲۰ هزار تن را داشته و این مهم نیازمند توجه هرچه بیشتر مسئولان به این حوزه ها است.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان با تاکید بر اینکه واحد های تولیدی و بنگاه های کوچک زمینه ساز اشتغال و تولید هستند، گفت: باید در راستای تقویت واحد های تولیدی و بنگاه های کوچک تلاش کرد و مسئولان بیشتر به این حوزه توجه کنند.
آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی در پایان با اشاره به اینکه افزایش تولید مهمترین عامل در توزیع ثروت است، بیان کرد: با تولید بیشتر، توزیع ثروت محقق خواهد شد و این امر موجب اشتغالزایی و افزایش درآمد سالانه استان کردستان خواهد شد.

خبر مرتبط؛

۳۸ درصد زنان تحصیلکرده در کردستان بیکار هستند


۱۸۲ کارگر شرکت سیمان کردستان تبدیل وضعیت شدند


19 آبان 1398 8:30
چاپ | ارسال به ديگران

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

به نظرشما کدامیک از گروه رشته های تحصیلی شانس بیشتری برای یافتن فرصت شغلی دارند؟