سپیده گلچین: از شبکه های ماهواره ای پیشنهاد کار داشتم، اما در ایران می مانم

سپیده گلچین: از شبکه های ماهواره ای پیشنهاد کار داشتم، اما در ایران می مانم

 بازیگر فیلم سینمایی «اعتراض» گفت: با وجود اینکه مدت هاست که در فیلم و سریالی بازی نمی کنم و مدام از شبکه های ماهواره ای دعوت به کار شده ام اما من می خواهم در ایران بمانم و اینجا کار کنم چون دل بسته این سرزمین هستم و دوست دارم برای مردم کشور خودم کار کنم. با وجودیکه از طرف این شبکه ها مدام با بازیگران مذاکرات مالی صورت می گیرد در اینجا مانده ایم و می خواهیم در کشور خودمان از مهارتی که داریم استفاده کنیم.
سپیده گلچین بازیگر سریال پرمخاطب «تنها در تاریکی» که مدتی است کم کار شده به خبرنگار خبرگزاری موج گفت: سال ها سکوت کردم وهر قدر نجابت کردم وضع بدتر شد. الان در تلویزیون آدم هایی پول پرداخت می کنند و نقش اول بازی می کنند. چرا مدیر شبکه تلویزیونی باید تعیین کند چه کسی بازی کند و چه کسی دعوت به کار نشود؟
گلچین ادامه داد: برای سریال «تنها در تاریکی» که در زمان پخش خود ازپربیننده های تلویزیون بود تست دادم و وارد کار شدم. برای «اعتراض» مسعود کیمیایی تست دادم، اما الان تهیه کننده برای کارگردان تعیین می کند چه کسی بازی کند.
بازیگر سریال «عمارت فرنگی» ادامه داد: در سال های اخیر بازیگران سریال های مناسبتی از قبل مشخص هستند ،قرارداد سریال های ماه رمضان با عده خاصی بسته می شود. من نذر داشتم بدون دریافت دستمزد در یک سریال ماه رمضان بازی کنم. حسرت یک سریال ماه رمضان به دلم مانده است و این سریال ها به تیم ها و گروه های خاصی پیشنهاد می شود. باند بازی ها مانع می شود که همه در شرایط برابر کار کنیم.
بازیگر «سریال بیابان عشق» ادامه داد: من آن قدر دلتنگ و شیفته کار بودم ماشینم را فروختم و فیلم کوتاه ساختم. سال ها در این رشته تحصیل کردم و برای این مهارت تلاش کردم.
گلچین تصریح کرد: در دیداری که با آقای جنتی وزیر ارشاد داشتیم  به ایشان گفتم دیگر نمی توانم شغلم را بازیگرعنوان کنم چون سال ها است که کار نکرده ام. آقای وزیرمی توانید این درد را بفهمید؟
از شبکه های ماهواره ای پیشنهاد کار داشتم، اما در ایران می مانم
بازیگر فیلم «اعتراض» افزود: با وجود اینکه مدت هاست که در فیلم و سریالی بازی نمی کنم و مدام از شبکه های ماهواره ای دعوت به کار شده ام اما من می خواهم در ایران بمانم و اینجا کار کنم چون دل بسته این سرزمین هستم و دوست دارم برای مردم کشور خودم کار کنم. با وجودیکه از طرف این شبکه ها مدام با بازیگران مذاکرات مالی صورت می گیرد در اینجا مانده ایم و می خواهیم در کشور خودمان از مهارتی که داریم استفاده کنیم.
گلایه ها و نقدهای اصحاب تلویزیون از یک سو و نقد مسولان فرهنگی درباره کمبود بودجه کافی صدا سیما موجب شده است که کاهش مخاطب تلویزیون را ناشی از کمبود بودجه و منابع اعتباری ناکافی ذکر کنند. این در حالی است که صدا وسیمای ما با بودجه ای بیشتر از هزار میلیارد تومان از بسیاری از شبکه های ماهواره ای تازه تاسیس کم مخاطب تر است. 


5 خرداد 1395 11:42
چاپ | ارسال به ديگران

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

آیا از عملکرد دولت در حوزه اشتغال در سال 97 رضایت دارید؟