آموزش مهارت در کاهش آسیب های اجتماعی تاثیرگذار است

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران:
آموزش مهارت در کاهش آسیب های اجتماعی تاثیرگذار است
 مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران گفت: مهارت آموزی در کاهش آسیب های اجتماعی اقشار آسیب پذیر نقش تاثیرگذاری دارد.
 ˈحمیدرضا خانپورˈ روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا، افزود: فراگیری مهارت های فنی و حرفه ای، استان تهران را به قطب مهارت آموزی کشور تبدیل می کند که سبب افزایش بهره وری و ایجاد اشتغال مولد و پایدار خواهد شد.
وی اظهار داشت: مجموعه آموزش فنی و حرفه ای استان تهران، به مثابه نهادی عام المنفعه است که در سه هزار استاندارد آموزشی و در حوزه های صنعت، خدمات، کشاورزی و هنر در 2 بخش دولتی با 30 مرکز ثابت و پنج هزار و 500 موسسه و آموزشگاه آزاد مشغول به فعالیت می باشد.
وی از جذب 70 درصدی جوانان آموزش دیده و مهارت یافته به بازار کار در سال جاری خبر داد و افزود: در راستای راه اندازی طرح استاد - شاگردی نوین، آموزش های محصول محور، هدایت و مشاوره آموزشی جوانان جویای اشتغال و با توجه به تفاهمنامه های منعقد شده، تعداد بسیاری از جوانانی که آموزشهای مهارتی را فرا گرفتند وارد بازار کار شده اند.
خانپور در ادامه با اشاره به نظام جامع مهارت و فناوری، نظام آموزش مهارت و فناوری، نظام صلاحیت حرفه ای و شرایط احراز شغل، بیان داشت: با توجه به اشباع نیروی انسانی بخش دولتی و انبوه نیروی های فارغ التحصیل دانشگاهی جهت ورود به بازار کار، نقش مهارت های فنی و حرفه ای در این برهه از اهمیت ویژه ای برخوردار است و مهارت آموزی جوانان کلید اشتغال موثر و پایدار خواهد بود.
مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران در پایان بیان داشت: گذر مهارتی در راستای خط مشی جدید سازمان و آموزش های محصول محور در جهت آموزش، تولید، بازاریابی و فروش جهت آشنایی جوانان توانمند، با مهارت های فنی و حرفه ای، معرفی فرصت های شغلی و ارائه خدمات مشاوره ای است که جوانان با حضور در این دوره ها می توانند وارد بازار کار شوند.

14 بهمن 1391 11:7
چاپ | ارسال به ديگران

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

آیا مایل به شرکت درطرح کارورزی که توسط دولت اعلام شده هستید؟