تربیت نیروی انسانی ماهر دریانورد کلید خورد

تربیت نیروی انسانی ماهر دریانورد کلید خورد
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان تهران با بیان اینکه بیش از 60 درصد نیروهای شناورهای حمل و نقل ایرانی از خارج تامین می‌شوند، از امضای تفاهم‌نامه همکاری با انجمن کشتیرانی به منظور تربیت نیروی انسانی ماهر صنعت کشتیرانی خبر داد.
حمیدرضا خانپور در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: رویکرد این تفاهم نامه آموزشی پژوهشی، شناسایی مشاغل جدید و تربیت نیروی انسانی مهارتی صنعت کشتیرانی و دریانوردی خواهد بود و بر این اساس درصددیم تا با هم افزایی بیشتر و با استفاده از منابع، امکانات و پتانسیل‌های موجود در جهت افزایش سطح دانش مهارتی منابع انسانی کشیرانی و دریانوری گام برداریم.
به گفته وی تربیت نیروی انسانی ماهر و متخصص راهکار مناسبی برای اشتغال جوانان در شناورهای آبهای بین المللی و جایگزین مناسبی برای نیروی کار غیرایرانی است و به کارگیری پتانسیل‌های بالقوه بنادر ایرانی با درنظر گرفتن ویژگی‌های جغرافیایی بنادر موجب گسترش اشتغال می‌شود.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان تهران در ادامه مهمترین سیاست سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای را ارتقای صلاحیت حرفه‌ای و ایجاد بسترها اشتغال پایدار برای جوانان عنوان کرد و با اشاره به تدوین 6 هزار استاندارد مهارت و شایستگی در سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور اظهار کرد: در حال حاضر با رشد روز افزون فارغ التحصیلان دانشگاهی فاقد مهارت مواجهیم و بیش از 4 میلیون دانشجوی آماده ورود به بازار کار داریم از این رو مهارت آموزی شاه کلید برون رفت از معضل بیکاری دانش آموختگان و دانشجویان خواهد بود.
خانپور پر کردن خلأهای آموزشی فارغ التحصیلان آموزش عالی از سوی آموزش فنی و حرفه‌ای را مهم و ارزشمند دانست و گفت: در حال حاضر بیشتر آموزشها در دانشگاهها به شکل نظری و تئوری ارائه می‌شود و فارغ التحصیلان مهارت لازم جهت ورود به بازار کسب و کار را ندارند لذا آشنایی آنها با دنیای واقعی کسب و کار نیازمند تلفیق علم و فن، هنر و مهارت آموزی است.
وی در پایان از تعریف و ایجاد پودمان‌های مهارتی با همکاری آموزش عالی خبر داد و گفت: کار آموزان مهارتی با گذراندن این پودمان‌ها و کسب صلاحیت حرفه‌ای می‌توانند مدارک تحصیلی بالاتری دریافت ‌کنند.

13 دی 1393 8:12
چاپ | ارسال به ديگران

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

آیا مایل به شرکت درطرح کارورزی که توسط دولت اعلام شده هستید؟