برندسازی برای توسعه صادرات غیر نفتی ضروری است

مدیرکل آموزش فنی‌وحرفه ای استان تهران :
برندسازی برای توسعه صادرات غیر نفتی ضروری است
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران با اشاره به اینکه برند سازی عامل اصلی برای توسعه صنعتی و تجاری کشور است گفت: ایران در صادرات محصولاتی مانند زعفران، پسته و عسل می‌تواند به قطب تجاری در دنیا تبدیل شود.
حمیدرضا خانپور در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به این که برندسازی عامل اصلی برای توسعه صنعتی و تجاری کشور گفت: برندسازی عامل اصلی خیز کشور به سوی توسعه صنعتی و تجاری است.
خانپور برند را سمبلی جهت نشان دادن وفاداری و وظیفه شناسی دانست و افزود: نشان دار کردن محصول و خدمات، نیاز به صرف هزینه دارد اما در عوض وفاداری و صداقت بدست آمده با سود مالی بیشتری به شما خواهد رسید.
وی با اعلام این مطلب که داشتن برند یا نام تجاری موجب بوجود آمدن اعتماد و وابستگی خاطر نسبت به محصول و خدمات می شود، گفت: داشتن برند فرصت بسیار خوبی جهت گسترش تجارت را از طریق آشنایی مشتریان با محصولات و خدمات شما و ارتباط محصولات جدید با حداقل هزینه را برای تولیدکنندگان فراهم می آورد.
به گفته مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران  لازمه برند سازی در سطح گسترده تر، افزایش کیفیت محصولات داخلی و جلب اعتماد خریداران و وفاداری مصرف کنندگان ، به تداوم خرید آن کالا  را می طلبد.
وی با اشاره به اینکه نشان تجاری مزیت رقابت در بازار را افزایش می دهد، بیان داشت: برندسازی ملی حاصل هم افزایی توامان بین تجارت و صنعت می باشد و می تواند زمینه ساز توسعه تولید داخلی و رونق ملی شود.
خانپور در پایان با تأکید بر برندسازی در صادرات غیر نفتی، تصریح نمود: در حال حاضر مشهورترین محصولات نظیر زعفران ،پسته و عسل در ایران تولید می شود ولی به سبب ضعف در برندسازی، تبلیغات و همچنین بسته بندی این محصولات با برندهای غیر ایرانی که کشورهای دیگر توزیع می شوند که می توان با برندسازی و تبلیغات گسترده به یک قطب تجاری در دنیا تبدیل شود.

20 ارديبهشت 1394 11:20
چاپ | ارسال به ديگران

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

آیا مایل به شرکت درطرح کارورزی که توسط دولت اعلام شده هستید؟