سالانه 350 هزار کارآموز مهارت می‌بینند

مدیرکل آموزش فنی‌وحرفه‌ای استان تهران :
سالانه 350 هزار کارآموز مهارت می‌بینند
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران با بیان اینکه 20عنوان حرفه آموزشی در یک کارت الکترونیکی بین المللی مهارت ثبت می‌شود گفت:سالانه 350 هزار کارآموز در بخش های مختلف صنعت، خدمات، کشاورزی و فرهنگ و هنر در آموزش سنجش مهارت شرکت می‌کنند .
حمیدرضا خانپور در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، درباره صدور گواهینامه های الکترونیکی مهارت در استان تهران گفت: در شش ماه نخست سال جاری بیش از 52 هزار کارت گواهینامه الکترونیکی مهارت صادر شده است.
 وی با بیان اینکه سالانه 350 هزار کارآموز در بخش های مختلف صنعت، خدمات، کشاورزی و فرهنگ و هنر در آموزش سنجش مهارت شرکت می‌کنند گفت: این افراد پس از قبولی موفق به دریافت گواهینامه الکترونیکی مهارت می‌شوند.
خانپور مدت اعتبار گواهینامه مهارت الکترونیکی آموزش فنی و حرفه ای را 5ساله اعلام کرد و گفت: زمانی که مدت این گواهینامه پایان پذیرد مطابق استانداردهای روز ارزیابی می‌شود،در شش ماه نخست سال تعداد88 هزار و 858 نفر در بخش‌های مختلف آزمون‌های هماهنگ، تفاهم‌نامه، صنعت ساختمان و ادواری مورد سنجش قرار گرفتند که تعداد 52هزار و 764 نفر موفق به دریافت کارت الکترونیکی مهارت شدند.
مدیر کل استان تهران بیان کرد:20 عنوان حرفه آموزشی دریک کارت الکترونیکی بین المللی مهارت ثبت می‌شود. سهولت حمل و نگهداری گواهینامه، ارتقای امنیت گواهینامه ها، افزایش سرعت صدور و تحویل گواهینامه به متقاضی، کاهش ریسک نگهداری گواهینامه ها از مزایای کارت های الکترونیکی است.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران گفت: حذف فرآیندهای سنتی، از قبیل نامه نگاری بین دستگاهی برای استعلام گواهینامه توسط سایر ارگان ها از قبیل وزارت آموزش و پرورش و سازمان تأمین اجتماعی امکان دریافت استعلام گواهینامه ها تنها  با در دست داشتن کدملی و کدشناسایی از دیگر مزایایی کارت مذکور است.
خانپور از اجرای آزمون های الکترونیکی از روز یک شنبه سوم آبان ماه در 278 حرفه آزمونی خبر داد و گفت: زمان و مکان دقیق محل اجرای آزمون در کارت ورود به جلسه متقاضیان مشخص می شود و بلافاصله پس از اتمام آزمون های کتبی برنامه ریزی برای اجرای آزمون های عملی توسط ادارات سنجش استان صورت می گیرد و از طریق سایت اداره کل و مراکز به متقاضیان اطلاع رسانی خواهد شد. قبول شدگان نهایی در آزمون های کتبی و عملی حداکثر 30 روز پس از پرداخت اینترنتی هزینه صدور گواهینامه می توانند با مراجعه به مراکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان مربوطه نسبت به دریافت گواهینامه الکترونیکی خود اقدام کنند.

5 آبان 1394 13:38
چاپ | ارسال به ديگران

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

آیا مایل به شرکت درطرح کارورزی که توسط دولت اعلام شده هستید؟