آموزش سالانه ۲۰ میلیون نفر از طریق فنی و حرفه‌ای

مدیر کل فنی و حرفه‌ای تهران :
آموزش سالانه ۲۰ میلیون نفر از طریق فنی و حرفه‌ای
مدیر کل فنی و حرفه‌ای استان تهران با اعلام این خبر که سالانه ۲۰ میلیون نفر از خدمات آموزشی این سازمان بهره‌مند می‌شوند، گفت: بیش از ۵ هزار کارگاه آموزشی و تخصصی و بیش از ۱۲ هزار آموزشگاه با حداقل هزینه اقدام به مهارت آموزی در بخش‌های مختلف می‌کنند.
حمیدرضا خانپور در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس با اشاره به اینکه در سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور 72 مرکز ثابت دولتی ویژه برادران و خواهران وجود دارد، اظهار داشت: کار آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در بیش از 5 هزار کارگاه آموزشی و تخصصی و همچنین 12 هزار و 500 آموزشگاه فنی و حرفه‌ای آزاد، با حداقل هزینه اقدام به مهارت‌آموزی می‌کنند.
وی افزود: اقدامات آموزشی در بخش خدمات به جوانان جویای کار، دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی ارائه می‌شود و سالانه حدود 20 میلیون نفر در کشور از خدمات آموزش فنی و حرفه‌ای بهره‌مند می‌شوند.
خانپور تاکید کرد: در کنار این موضوع تعامل بسیار خوبی با واحدهای تولیدی، صنعتی، خدماتی و اتحادیه‌های صنفی وجود دارد که این موضوع نقش موثری در حوزه کاروری فارغ‌التحصیلان دانشگاهی و دانشجویان ایفا می‌کند.
این مقام مسئول با تاکید بر اینکه فارغ‌التحصیلان دانشگاهی صرفاً علوم پایه و نظری را در رشته‌های مختلف کسب می‌کنند، تصریح کرد: این افراد باید دانسته‌های خود را با فن، هنر و مهارت تلفیق کنند تا خروجی اثربخش و موثری را در اشتغال پایدار جوانان داشته باشند.
خانپور با اشاره به راهکارهای موجود برای مقابله با معضل بیکاری تاکید کرد: احیای دوره کارورزی فارغ‌التحصیلان دانشگاهی، فرهنگ‌سازی آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و انتخاب رشته دانشگاهی با انگیزه و علاقه و براساس تقاضا محوری می‌تواند در رفع معضل بیکاری آنها هنگام فراغت از تحصیل موثر باشد.

9 آذر 1394 11:41
چاپ | ارسال به ديگران

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

آیا مایل به شرکت درطرح کارورزی که توسط دولت اعلام شده هستید؟