تحصیل نیمی از جوانان کشور در دانشگاه

تحصیل نیمی از جوانان کشور در دانشگاه
رئیس دانشگاه شهید بهشتی با بیان اینکه نیمی از جوانان کشور در دانشگاه تحصیل می‌کنند، گفت: راه حل اشتغال در تعامل با آموزش عالی باید دیده شود.
دکتر محمدمهدی تهرانچی رئیس دانشگاه شهید بهشتی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی  گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان گفت: 48 درصد جوانان بین 18 تا 24 سال کشور در مقاطع مختلف آموزش عالی مشغول به تحصیل هستند. امروز آموزش عالی از لحاظ جمعیت دانشجویی در محور توسعه قرار گرفته و قرار است تا سال 99، 760 هزار و 500 دانشجوی دوره تحصیلات تکمیلی در دانشگاه تحصیل کنند.
وی افزود: اگر کارکرد و نگرش آموزش عالی بین سال‌های 95 تا 99 تغییر نکند و برنامه‌ریزی‌های لازم برای استفاده از این ظرفیت عظیم صورت نگیرد، این میزان دانشجو نه‌ تنها به پیشرفت کشور کمک نمی‌کنند بلکه مشکلات زیادی را به بار می‌آورند، اما اگر این گسترش کمی هدایت و منسجم شود، آموزش عالی کارآمد منشأ تحول می‌شود.
تهرانچی بیان کرد: راه‌حل اشتغال باید در تعامل با آموزش عالی انجام شود. در برنامه ششم توسعه مواردی نظیر ساماندهی وضعیت موجود از نظر تشکیلاتی و بهینه‌سازی نظام عملکرد، بحث اشتغال، گسترش و همکاری در حوزه علم و فناوری با دنیا و... لحاظ شده است.
رئیس دانشگاه شهید بهشتی با تاکید بر تغییر رویکرد دانشگاه‌ها و گشترش کارورزی در نظام آموزش عالی اظهار داشت: با توجه به اینکه 25 درصد از دانشجویان اروپا و 35 درصد از دانشجویان آمریکا را دانشجویان خارجی تشکیل می‌دهند باید میزان دانشجویان خارجی در کشور نیز افزایش پیدا کند تا بتوان از ظرفیت‌های آموزش‌عالی بهترین استفاده را کرد.

12 اسفند 1394 9:18
چاپ | ارسال به ديگران

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

به نظرشما کدامیک از گروه رشته های تحصیلی شانس بیشتری برای یافتن فرصت شغلی دارند؟