اجتماعي

رییس سازمان بسیج سازندگی خبر داد:

راه اندازی قرارگاه خدمت رسانی سپاه های استانی در مناطق سیل زده جنوب شرق کشور

زهرایی رییس سازمان بسیج سازندگی در حاشیه حضور در مناطق سیل زده جنوب سیستان و بلوچستان گفت:جهادگران به نام و یاد شهید حاج قاسم سلیمانی این بارخدمت بی منت خود را درکمک به مردم گرفتاردرسیل دراستانهای سیستان وهرمزگان شروع کردند.

26 دی 1398 16:53
از سوی سرپرست دفتر توسعه و ترویج معاونت صنایع‌دستی؛

زمان و جزئیات برگزاری چهارمین جشنواره صنایع‌دستی فجر

چهارمین جشنواره صنایع دستی و هنرهای سنتی فجر از سوی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی با مشارکت انجمن هنرمندان سفالگر (بخش ویژه) از 13 تا 21 بهمن در موزه ملی ایران برگزار می‌شود.

26 دی 1398 14:39

چرا اروپایی‌ها ٢,٥ برابر ایرانی‌ها مفیدتر کار می‌کنند؟

از ٤٤ ساعت کار قانونی هفته در کشور‌های اتحادیه اروپا، کارمندان به‌طور متوسط ٢٨ ساعت کار مفید انجام می‌دهند، میانگین ساعت کار مفید در ایران تنها اندکی بیش از ١١ ساعت کار در هفته است. وضع ساعت کار مفید در بخش دولتی ایران از این میزان نیز کمتر است غول‌های تکنولوژی مانند گوگل و مایکروسافت فرم‌های استخدام‌شان را با کمک روانشناسان طراحی می‌کنند. این شرکت‌ها در سه دهه اخیر تلاش کردند کارمندانی را استخدام‌کنند که می‌توانند با مسائل جدید خلاقانه مواجه شوند و مشکلات جدید را حل کنند، بنابراین در این رویکرد آن‌ها به جای توجه به سابقه کار تلاش کردند با کمک گرفتن از متخصصان روانشناسی پرسش‌نامه‌هایی طراحی کنند که می‌تواند افراد خلاق و باهوش را شناسایی کند.

26 دی 1398 12:31
مشاور رییس سازمان بهزیستی کشور خبر داد

لحاظ شدن سهمیه ۳ درصدی معلولین در استخدامی‌های کشور

مشاور رییس سازمان بهزیستی کشور در امور معلولین درباره سهمیه استخدام سه درصد معلولان بیان کرد: این سهمیه جدا و به بهزیستی داده می شود و بعد از این در استخدامی های کشور سهمیه معلولان حتما لحاظ خواهد شد.

26 دی 1398 12:27
با هدف حمایت از مردم آسیب دیده از سیل

سخنگوی دولت وارد چابهار شد

علی ربیعی سخنگوی دولت و مدیر عامل صندوق کارآفرینی امید برای بازدید از مناطق سیل زده وارد فرودگاه کنارک شد.

26 دی 1398 12:4

درآمد مالیات بر ارزش افزوده به کجا واریز می‌شود؟

در حالی که برخی فکر می‌کنند که کل درآمدهای حاصل شده از مالیات بر ارزش افزوده باید به حساب خزانه دولت واریز شود، کمتر از ۲۰ درصد مالیات بر ارزش افزوده وصولی توسط اصناف به حساب سازمان امور مالیاتی و باقی آن (۸۰ درصد) به حساب خزانه دولت واریز می شود.

26 دی 1398 10:50
رئیس دانشکده پرستاری و مامایی دانشگاه علوم پزشکی تهران اعلام کرد

احتمال بورسیه ۲۰ درصد دانشجویان رشته پرستاری و مامایی

رئیس دانشکده پرستاری و مامایی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: معتقدم اگر به ۲۰ درصد دانشجویانی که نمره بالایی را دانشگاه علوم پزشکی تهران کسب می کنند، بورس دهیم، مردم و بیماران سود می کنند لذا اخیراً در جلسه با معاون درمان و اموزش دانشگاه جلسه ای داشتم و این مساله را مطرح کردیم که آنها هم گفتند وزارتخانه باید این اقدام را انجام دهد، قرار شد رایزنی کنند و این اتفاق بیفتد.

26 دی 1398 10:44

احتمال پرداخت عیدی بازنشستگان با حقوق بهمن

مهم‌ترین عناوین خبرهای این هفته حوزه کار و اشتغال به زمان پرداخت عیدی کارگران و بازنشستگان، ایجاد ۵۰۰ هزار شغل در کشور طی یک سال گذشته و سالم‌سازی محیط کار در کارگاه‌های مشاغل سخت و زیان آور اختصاص داشت.

26 دی 1398 9:44

۸۱ قهرمان از خدمت سربازی معاف شدند

دفتر امور مشترک فدراسیون‌های ورزشی وزارت ورزش از معافیت ۸۱ ورزشکار قهرمان در بازی‌های المپیک، آسیایی جاکارتا و رقابت‌های جهانی خبر داد.

26 دی 1398 9:37

کارآفرینی اجتماعی تهدید نقدینگی را به فرصت تبدیل می‌کند

عضو اتاق تعاون ایران با اشاره به حجم زیاد نقدینگی در کشور، کار آفرینی اجتماعی نوین را پایه و زیر بنای قانون تعاون دانست.

26 دی 1398 9:33
یک مقام مسئول وزارت کار خبر داد؛

جزئیات ارائه خدمات غیر حضوری به کارگران و کارفرمایان

مدیرکل روابط کار و جبران خدمت وزارت کار، از عملیاتی شدن 22 زیر سامانه جامع روابط کار از ٢٢ بهمن ماه در کل کشور به منظور ارائه خدمات غیرحضوری به کارگران و کارفرمایان خبرداد.

26 دی 1398 9:28
جزئیات مصوبه تازه هیات مقررات زدایی

کسب و کار در ۵ حوزه تسهیل شد

هیات مقررات زدایی در مصوبات تازه خود فرایند صدور مجوز برای راه اندازی واحدهای گلخانه، دام و طیور و آبزیان و فرآیند صادرات گیاهات دارویی تسهیل شد.

26 دی 1398 9:25
معاون وزیر کار:

اقتصاد کشور اشتغال‌محور نیست

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر کار با انتقاد از ساختار متمرکز حاکم بر نظام اجرایی کشور در حوزه اشتغال گفت: در حال حاضر در حوزه اشتغال، ائتلاف وجود ندارد.

26 دی 1398 9:21
معاون اشتغال کمیته امداد امام:

یک‌سوم بیکاران کشور، مخاطب کمیته امداد هستند

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی(ره) با بیان اینکه متاسفانه یک سوم کل بیکاران کشور، مخاطب کمیته امداد هستند، گفت: محور کلیدی ما در اقتصاد مقاومتی، تقویت اقتصاد خانواده به معنای فقرزدایی است.

25 دی 1398 15:58

دومین دوره مدرسه عقیق برگزار میشود

دومین دوره مدرسه عقیق با هدف مهارت افزایی و ایجاد اشتغال برای هنرمندان و طلاب برگزار میشود.

25 دی 1398 14:45

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

به نظرشما کدامیک از گروه رشته های تحصیلی شانس بیشتری برای یافتن فرصت شغلی دارند؟